Rüyalar Sarayı - İsmail Kadere

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Rüyalar Sarayı - İsmail Kadere kitap tanıtımı - kitap özetiKitabın künyesi
Rüyalar Sarayı

İsmail Kadere
· Kyrhos Yayınları
· Basım Tarihi : 03 - 2010
· ISBN : 9786054232864
· Sayfa Sayısı : 176
· Çevirmen : Alev Abacı
· Etiket Fiyatı : 15.00 TL
. Roman


Kitap hakkında

İsmail Kadere, rüyaların ve gecelerin sırrını ele alan kitabında, bilinmezliklerle dolu bürokrasinin gizli dünyasını yansıtırken birçok eleştirinin hedefi hâline geldi ve “Rüyalar Sarayı” adlı romanı rejim düşmanı ilan edildi.

Devlete büyük hizmetlerde bulunan şanlı bir ailenin torunu olan Mark-Alem, hayal edebileceğinden daha gizemli, daha güçlü ve daha korkutucu bir kurumda işe başlar ve üst düzey gücün iç içe geçmiş yakarışları içinde yavaş yavaş, hâkimi oluncaya kadar yükselir. İmparatorluğun ve zorba hükümdarın kaderinin çözümlenebileceği tek yer burasıdır.

Bir yığın dehşet verici sır içinde, gülen gözlerin arkasından kuşkunun yaydığı ışıkla günleri paylaşan iş arkadaşları, öğle molalarında bile konuşmaya çekinen memurları ve karanlık koridorlara açılan dehlizleriyle, tüyler ürpertici “Rüyalar Sarayı”nın kapıları açılıyor…

Anlatıp durdukları bu yer, büyüleyici ismine rağmen, aslında kör, ölümcül, zalim bir mekanizma mıydı? Mark-Alem eline geçen ilk rüyanın gizemini çözmeye çalışırken sonuçlarını ne zaman görebilecek?

Kitap kapağı