Sabiha Gökçen Anaokulu Bursa

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Sabiha Gökçen Anaokulu Hakkında - Sabiha Gökçen Anaokulu Tanıtım - Sabiha Gökçen Anaokulu Resimleri - Sabiha Gökçen Anaokulu İletişim


Sabiha Gökçen Anaokulu Bursa Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Sabiha Gökçen Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Sabiha Gökçen Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Sabiha Gökçen Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: BURSA / YILDIRIM
Adı: SABİHA GÖKÇEN ANAOKULU
Adresi: MİMAR SİNAN MAH. MEYDAN SOKAK NO:2-A
Telefon Numarası: 2243687757
Faks Numarası: 2243691141
E-mail Adresi:
Web Adresi:
Sabiha Gökçen Anaokulu

Mekan HakkındaÜst katımızda 5 dersliğimiz ile spor-aktivite odası yer almaktadır. Sınıflarımızda bilgisayar, soyunma odaları ile tuvalet ve lavabolar mevcuttur. Sınıflarımız laminant parke kaplı olup, sınıf içi düzenlemeleri (ilgi köşeleri; Atatürk köşesi, evcilik köşesi, müzik köşesi, blok köşesi, kitap köşesi, masa oyuncakları köşesi, kukla köşesi, fen ve doğa köşesi, geçici ilgi köşeleri vb) çocukların yaş ve gelişim özellikleri dikkate alınarak uzman kadromuzun yaratıcı fikirleri ile en güncek materyaller kullanılarak zengin bir biçimde donatılmıştır. Ayrıca spor-aktivite odamızda bir yürüyüş bandı, üç adet kondisyon bisikleti (çocukların boylarını göre ayarlanmış), jimnastik minderleri, egzersiz topu, çok amaçlı minderler, yer çanağı ve çemberler bulunmaktadır.
Alt kattaki oyun alanında bir top havuzu, kaydırak ,zıplama topları gibi çocukların büyük kas gelişimlerini destekleyici materyaller ile kitap köşesi ve masa sandalyeler ile çeşitli enstrüman ve ritm araçlarının bulunduğu müzik köşesi gibi diğer gelişim alanlarını destekleyici nitelikte köşeler yer almaktadır. Ayrıca okulun iç donanımı içerisinde orta alana bakan duvarlarda (alt-üst katlar ve mutfakta) çocukların ilgisini çekecek içerik ve canlılıkta resimlerle renklendirmeler yapılmıştır.
Okul bahçesi ön ve arka cephe olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Arka alanda bir trafik pisti, kum havuzu, denge tahtası, ahşap oyun evi ve ahşap oyun grubu yer almaktadır.
Okul bünyesinde iki tam gün, altı yarım gün grubu olmak üzere sekiz grup mevcut olup, toplam 165 öğrenci ile eğitim-öğretimini sürdürmektedir. Sınıfların yaş grupları sene başında yapılan başvurular sonrasında seçici komisyonun değerlendirmesi ile 5 yaşlarda 2 yarım gün, 6 yaşlarda ise 4 yarım gün, 2 tam gün olarak yapılandırılmıştır.
Eğitim-öğretimin niteliğinin yanı sıra okulumuzda sınıflarını ve bölümlerin genel temizlik ve bakımlarına da oldukça büyük önem verilmektedir. Toplu halde bulunulan sınıfların ve lavabo, mutfak gibi günlük kullanılan mekanların tümünün temizlik ve bakımları her gün düzenli olarak titizlikle gerçekleştirilmektedir.