Sağlıklı çok kilo vermek istiyorsanız?

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar


Çok mu kilo vermek istiyorsunuz? Unutun. Gerçekten de unutun. İşin püf noktası bu. Hedefinizi unutun ve bugüne odaklanın.
Çok Fazla Kilo Verin
Uzmanlar, “Bugünkü egzersizimi yaptım mı?”, “Doğru yemekler yedim mi?” diye kendinize sormanızı ve ertesi gün yeni baştan başlayarak kendinizi geliştirmeye çalışmanızı öneriyor. İşte, uzmanların önerdiği en etkili beş çözüm önerisi. Unutmayın; şişmanlamak kolay, zayıflamaksa zordur…
1 Spor salonu korkusunu üstünüzden atın:
Spor salonunun bol kaslı müdavimlerinin sizi yargılamak gibi bir derdi yoktur. Ayrıca, bu kişiler kilolu birinin canla başla çalıştığını gördüklerinde yardım etmek için ellerinden geleni de yaparlar. Çekinmeden onlardan yardım isteyebilirsiniz. Süper görünüyor olsalar da onlar da diyet ve egzersiz planlarıyla boğuşuyor. Yani, halinizden çok iyi anlarlar.
2 Acıya karşı savaşın:
Bedeninizi ihmal ederseniz, eskiden yaptıklarını yapamaz hale gelir. İşe, hafif ve yavaş egzersizlerle başlayın. Egzersiz sonrası ağrılarının başarılı olduğunuz anlamına geldiğini bilin. Bunu bir motivasyon aracı olarak kullanın. Böylece, kendinizi ne kadar zorladığınızı görecek, neleri becerebilmeye başladığınızı öğreneceksiniz.

3 Cesaretinizin kırılmasına izin vermeyin:
Dostlarınızın yardımıyla bu mümkün. Hele ki eşiniz ya da en yakın dostunuzla bu işe giriştiyseniz çok şanslısınız. Birbirinizi kolayca gaza getirip, motive edebilirsiniz. Ayrıca, destek grupları da çok işe yarar. Örneğin internet siteleri ve forumlar kilo verirken büyük bir itici güç olacaktır. Hikâyenizi diğer üyelerle paylaşıp sizinkine benzer sıkıntılarla nasıl başa çıktıklarını okuyun.
4 Tartıları unutun:
Her hafta kilo kaybetmeseniz bile çabalarınızın sağlık durumunuzu daha iyiye götürdüğünü, kolesterolünüzü düşürdüğünü, iç organlarınızdaki yağlanmayı azalttığını unutmayın. Ve haftada bir kereden fazla tartılmayın. Bu sizi takıntılı yapmaktan başka işe yaramaz.5 Altı kere düşseniz de yedi kere ayağa kalkın:
Eğer düşerseniz tren sizi geride bırakır. Treni tekrar yakalamak sizin görevinizdir, unutmayın!