Sahne Tozu Tiyatrosu Oyuncu Yetiştiriyor

#1
Sponsorlu Bağlantılar
"SAHNE TOZU TİYATROSU OYUNCU YETİŞTİRİYOR"...

İzmir’in Haldun DORMEN yönetimindeki SAHNE TOZU TİYATROSU yeni dönem tiyatro kursu kayıtlarına başlamıştır ve 2 Ekim Cuma günü sona erecektir. 2. kur kayıtları 5 Ekimde başlayıp 25 Ekimde sona erecektir. İlk kur kayıtları gibi fazla talepten dolayı kontenjan 60 kişi olarak sınırlanmıştır. 9 – 13 , 14 – 17 , 18 – 25 yaş ve üstü yaş gruplarına verilecek olan eğitimlerin yanı sıra birçok ünlü tiyatro sanatçısıyla da öğrencilerin tanışma şansı olacaktır. Ayrıca yıl içinde büyük usta tiyatro sanatçılarının büyük prodüksiyonlarına ve müzikallerini izleme şansı bulacaktır. Tiyatro sanatçıları ile yapılacak olan seminerler ve söyleşilerle tiyatro sevgisi pekiştirilecektir. İzmir’in tiyatro hayatındaki çıkışını hızla sürdüren SAHNE TOZU TİYATROSU kendi yetiştirdiği oyuncularıyla yoluna devam etmeye kararlı görünüyor.

Geniş bir kadroya sahip olan SAHNE TOZU TİYATROSU İzmir Şehir Tiyatrolarını Haldun DORMEN önderliğinde kurmak üzere yoğun çalışmalarına başlamıştır. İlk desteği Buca Belediye Başkanı Sayın Ercan TATI’DAN alan Sahne Tozu Tiyatrosu ilk olarak Buca Şehir Tiyatrosunun alt yapı çalışmalarına başlamıştır.

İzmir’in tiyatro hayatına canlılık getirmeye devam eden SAHNE TOZU TİYATROSU yeni sezonda ekim ayından itibaren her cumartesi günü KARACAN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE (Gümrük-Konak) birbirinden farklı tiyatro eserleri sergileyecektir. Sezon boyu sürecek olan bu programın ilk oyunu 3 ekim 2009 cumartesi günü saat 19:30 , Turgut ÖZAKMAN’IN yazdığı tarihsel komedi olan Fehim Paşa Konağı olacaktır.

FEHİM PAŞA KONAĞI - 3 Ekim Cumartesi / 19:30

– Kadro –
Yönetmen : Çağrı TURNALI – Caner TÖR
Genel Koordinatör : M. Çağlar İŞGÖREN
Sahne Amiri : Mehmet ÇİFTÇİOĞLU
Ses – Işık : Gülder PINAR
Oyuncu Kadrosu
Anlatıcı , Ayvaz , Hadi Bey , Temsilci : Caner TÖR
Fehim Paşa : Murat Eren BAKIR
Deli Suat Paşa : Uğur ÇINAR
Yusuf :Çağrı TURNALI
Rasim Baba :Fatih KÜÇÜK
Aziz :Sami AKSU
Arif :Hüseyin ÇUR
Nuri Bey :Yunus AYDIN
Pertev Bey :Mahmut ÜNVER
Hanımefendi :Öznur ÖZTÜRK
Mihriban :Hande ÜLGENTAY
Düztaban Osman :Emre ALTINTAŞ
Zilli Ömer Çavuş :Mevlüt BİRLİK
1. Halayık :Aylin CEYHANOĞLU
2. Halayık :Gamze AKSOY
Diğer Halayıklar :Merve ÜLGENTAY , Dilara YILDIRIM