Samsung Omnia

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Samsung Omnia

Samsung yeni modeli Samsung Omnia SGH-i900 cep telefonunu duyurdu. Samsung Omnia cep telefonu kullanıcıların ev iş yerinde sürekli bağlantıda kalmalarını sağlayan, iş ile ilgili yüksek performanslı içerik, dinamik multimedya deneyimi ve eğlence özelliklerini bir arada sunuyor. Latincede 'her şey' ve Arapçada 'arzu, istek' anlamlarına gelen Omnia günümüz cep telefonlarında sunulan özelliklerin ötesine geçiyor. Samsung i900 Omnia 2008 Haziran ayı içerisinde piyasalara sunulacak.Yeni Samsung Omnia cep telefonu kullanıcıların Microsoft Outlook e-posta yazılımı ile diğer uygulamalar arasında sorunsuzca geçmelerine olanak tanıyarak kişisel bilgisayar benzeri kullanım kolaylığı sağlıyor. En güncel işletim sistemlerinden olan Windows Mobile 6.1 Professional'ın kullanıldığı Samsung Omnia i900 cep telefonu PowerPoint, Excel ve Word gibi MS Office belge uygulamaları ile kişisel bilgisayar deneyiminin mobil ortamda yaşanmasına olanak tanıyor. Windows Mobile 6.1 Professional işletim sistemi kullanıcıların ilave uygulamaları cep telefonlarına indirerek ihtiyaçlarına uygun olarak kişiselleştirerek kullanmalarını sağlıyor.


Samsung Omnia cep telefonunda bulunan 3.2 inç (8.1 cm) büyüklüğündeki WQVGA LCD ekran dijital fotoğraf, video görüntüler ve slayt şovların keyifle izlenmesine olanak tanıyor. Telefonun desteklediği DivX, Xvid ve diğer video görüntü formatları sayesinde her türlü görüntü sorunsuz bir şekilde izlenebiliyor. Telefonun kullanım keyfini arttıran diğer etkenlerden bir tanesi de uzun ömürlü bataryası. Samsung Omnia cep telefonu 5 megapiksel çözünürlüklü CMOS görüntü işlemcili bir dijital kameraya sahip. Telefonun dijital kamerasında otofokus (AF otomatik netleme), yüz tanıma, gülümseme tespit ve otomatik panorama çekimi gibi en son teknolojiler de mevcut. Telefonun 8GB veya 16GB kapasite seçenekleri ve bellek kartı ile mevcut hafızanın arttırılabilme özelliği dijital uygulamalar için fazlasıyla yer sağlıyor. Aynı zamanda Samsung Omnia cep telefonunda bulunan GPS fonksiyonu, navigasyon ve coğrafi etiketleme özellikleri sayesinde kullanıcılar en güncel teknolojileri hayata geçirebiliyorlar.


Samsung'un patentli TouchWiz kullanıcı arayüzü veri ve metin girişlerini kolaylaştırıyor. Arayüzün kendine özgü özellikleri kullanıcıların telefonu kullanma yöntemlerini kişiselleştirmelerine olanak tanıyor. Samsung Omnia cep telefonunun yüksek çözünürlüklü dokunmaya duyarlı ekranı ve ekran üzerindeki QWERTY klavyesi işlemlerin gerçekleştirilmesini kolaylaştıran bir yapıya sahip. Samsung Omnia cep telefonu Samsung'un tasarım alanındaki başarısının bir kanıtı. Ürün geniş kullanım özelliklerin eşliğinde ince ve zarif tasarımı ile göz alan bir cep telefonu. Telefon 12.5mm inceliğindeki platin görünümlü gövdesi ile kullanıcının eline rahat bir şekilde oturuyor. Omnia i900 cep telefonu temmuz ayından itibaren Avrupa'da raflarda yerini alacak.