Sarımeşe Köyü Çilimli Düzce

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Çilimli Sarımeşe Köyü - Sarımeşe Köyü Hakkında - Sarımeşe Köyü Tanıtımı - Sarımeşe Köyü Resimleri
Tarihi

Sarımeşeköyü, 93 harbi döneminde mübadele ile yapılan değişim neticesi Bulgaristan'nın Karnıbat ve civarından gelenler tarafından bayır denen bölgede kurulmuştur. Daha sonraları köyümüz bu bölgenin yaklaşık olarak 500 metre doğusuna, şu anki bulunduğu bölgeye yerleşmiştir.

Coğrafya

Sarımeşe köyü Yurdumuzun Batı Karadeniz Bölgesinde, 31074 dakika doğu boylamları, 40889 dakika kuzey enlemleri arasında yer almaktadır.

Köyümüzün batısında; Çilimli ilçesi, güneybatısında; Söğütlü, güneyinde; Kuşoğlu, doğusunda; Yenivakıf ve Kaymakçı , kuzeyinde Kafyayla ve Hızardere; köyleri vardır.

Köyümüzün güney doğusunda bulunan Düzce iline 14 km, batısındaki Çilimli ilçesine 2 km uzaklığı bulunmaktadır.

Köy Muhtarı: Seyiz Öz

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Cep Telefonu: 0537 881 59 36


İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 531
2000 694
1997 551

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu olmadığından taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Öğrenciler 1996-1997 yılından ihtibaren Çilimli ilçesinde eğitim-öğretimine devam etmektedir. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net


Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz