Satyricon Kimdir? Satyricon Hakkında Bilgi Resimler

#1
Sponsorlu Bağlantılar
1991 yilinda 16 yasındaki Sigurd Wongraven (Satyr) ,Satyricon’u yarattı… Satry eleman bulma ve parçaları ayarlamasının ardından 1992 yılında ilk demo «Satyricon» kaydedildi.
Grup, Vokallerde Satyr , bass ta Wargod ,gitarlarda Lemarchand ve bateride Exhurtum’dan olusuyordu.Bu demodan sonra grubun iki elemanı görüs farklılıkları yüzünden gruptan ayrıldılar.Satyrcion’un vazgeçilmez ve efsanevi baterist Kjetil Haraaldstad(Frost) gruba dahil oldu.Yaklasıkk 1000 kopya satan bu demoyla tatmin olmayan grup yeni kadrosuyla yeniden stüdyoya girip Satyricon’un en karanlık,en kaos albümü «The Forest Is My Throne» u kaydetti.Demonun ilk baskısı yaklasık 1500 adet sattı ve tükendi.(Daha sonra Enslaved’in «Yggdrassil» demosuna ek olarak (Black winds ,The forest is my throne , Min hyllest til vinter) parçaları dahil edilerek 1996 yılında tekrar piyasaya sunuldu.)

Grup bu basarılı 2 demo ardından artık kendi tarzını oturtmus ve 1994’de Satyricon İsveç’li «No Fashions Records«‘la anlasmıstı.Fakat işler beklendiği gibi gitmedi ve grup albüm kaydının ortasındayken firma iflasın esigine geldi ve grup kaydı yarım bırakıp stüdyodan çıkma tehlikesiyle karsı karsıya geldi. Fakat Satyr ve Frost ellerinde kalan tüm parayı harcayarak kaydı bitirdiler. Albümü yayınlamak için pek çok yere demolarını yolladılar.»Tatra Records» en iyi teklif ile geri dönmüstü, fakat Tatra daha değisik tarzlara edilen bir firma olduğu için bir alt şirket kurmayı düşündü. Black Metal piyasasinin en önemli şirketlerinden biri olan «Moonfog» ,bu kararla birlikte kuruldu.