Seda Bakan (Seda Bakan Kimdir? - Seda Bakan Hakkında)

#1
Sponsorlu Bağlantılar


İsim : Seda
Soyisim : Bakan
Doğum Yeri : İstanbul
Doğum Tarihi : 10 Ekim 1985
Eğitim Durumu : Sakarya Üniversitesi Dış Ticaret Mezunu
Oyunculuk Kariyeri :
Sana Mecburum (Dizi) 2007
Adanalı (2008)
Makber (2009)

Seda Bakan’ın Hayatı Hakkında Bilgiler

Ders çalışıyor
TÜRVAK’ta oyunculuk eğitimi alan Seda Bakan, kendini geliştirmek için sürekli kitap okuyor, sinemaya ve tiyatroya gidiyor. Okulundan bir an önce mezun olmak için de disiplinli bir şekilde ders çalışıyor.Nerelere gider?
Geçtiğimiz yazı çalışarak ve hafta sonları ailesinin Bayramoğlu’ndaki yazlığında geçiren Seda, popüler mekanları seviyor. Kuruçeşme’deki Aşk Cafe’ye, Limonlu Bahçe’ye ve Kanyon Alışveriş Merkezi’ne sık gidiyor.

‘Leyla’yı sevdi

Seda, ‘Sana Mecburum’ dizisinde canlandırdığı ‘Leyla’ karakterini kendine benzetiyor. “İkimiz de ailemize çok düşkünüz” diyor ve ekliyor: “Aramızdaki en önemli fark ise benim hiçbir şarkıcıya fazla hayranlık duymamam!”

Nasıl keşfedildi?
Ekran önündeki macerası Number One TV’de sunuculuk ile başlayan genç oyuncu, kadınlar için tasarlanmış bir epilasyon firmasının reklamıyla adından söz ettirdi. ‘Sana Mecburum’ ise ilk dizisi oldu.

Okumaya devam
“Kendimi bildim bileli oyuncu olmak istedim” diyen sempatik güzel, Sakarya Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra hayalinin peşine düşmüş. “Hiçbir şey için geç değildir” ilkesinden güç alarak TÜRVAK’a kaydolmuş.

Seda Bakan, kariyerine bir çok reklam ve Sana Mecburum adlı dizisindeki performanslarından sonra MTV Türkiye kanalında The Base Chart Show adlı programda yeni sezonun sunuculuk performansını eklemiş durumda. Son olarak Osman Sınav’ın iddialı projesi “Pars Narkoterör” de Zülfiye karakterini canlandırdı.