Şehit Hasan Özkapı İlköğretim Okulu Menderes İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Şehit Hasan Özkapı İlköğretim Okulu Hakkında - Şehit Hasan Özkapı İlköğretim Okulu Tanıtım - Şehit Hasan Özkapı İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Hasan Özkapı İlköğretim Okulu İletişim

Şehit Hasan Özkapı İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Mevcut okul binası yapılmadan önce, şimdiki binanın karşı tarafında vakfa ait bir köy odasında eski Türkçe ile okuma yazma öğretimi yapılıyordu. Mevcut ilkokul binası 1959 yılında, zamanın İzmir Valisi Kemal Hadımlı ve köylülerin çalışmaları sonucu yapılmıştır. Önce üç derslikli olarak yapılan okul, köyün nüfus artışına bağlı olarak artan öğrenci sayısına cevap veremediğinden 1970 yılında ikinci kat yapılmıştır. Eğitim-Öğretime ‘’Özdere İlkokulu’’ adıyla devam edilirken ,1975 yılında okulumuzun ikinci katında’’Özdere Ortaokulu’’açılarak Eğitim-Öğretim faaliyetleri sürdürülmüştür.

Yine öğrenci sayısının artması nedeniyle 1987 yılında Özdere Belediyesinin katkı ve girişimleriyle okulun ek bina ve bölümleri yapılmıştır.

Mevcut binada ‘’Özdere İlkokulu’’ ve Özdere Ortaokulu’’ Eğitim-Öğretim faaliyetlerini sürdürürken, zorunlu eğitim öğretim süresinin 8 yıla çıkması ile,ilkokul ve orta okul bölümleri 1993 yılında ‘’Özdere İlköğretim Okulu’’ olarak birleştirilmiştir.

Özdere Çukuraltı Mahallesin’de yapılan yeni okul binasına , okulu yapan kişinin adı verildiğinden Çukuraltı Mahallesindeki okulun eski adı bu okula aktarılmıştır. Resmi kayıtlara göre 1930 yılının öğretmenleri tespit edilmiştir. İlk muallim (öğretmen) 01.11.1929 tarihinde göreve başlayan Mustafa Zeki Bey’dir. 1993 ocak ayından itibaren ‘’Özdere Şehit Hasan Özkapı İlköğretim Okulu ‘’ adıyla eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren okulumuzda 1990 yılında ana sınıfı açılmıştır. Ahmetbeyli Köyü’nün beldemize bağlanması ve bu mahallemizdeki okulun öğrenci azlığı nedeniyle kapatılması sonucunda, bu okulun öğrencileri okulumuza yönlendirilmiştir. 2006 yılında Ahmetbeyli Mahallesinde eski okul binasında açılan ana sınıfı ile beraber okulumuzdaki ana sınıfı şube sayısı ikiye yükselmiştir.

Okulumuz ; iki ana sınıfı, sekiz derslik, bir teknoloji laboratuvarı ile Eğitim-Öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şehit Hasan Özkapı İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Menderes
Okulun Telefonu: 2327975024
Okulun Faksı: 2327975024
Okulun Adresi: Cumhuriyet Mah.Meydan Sk.No:1/A Özdere
Okulun Web Adresi:
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


Şehit Hasan Özkapı İlköğretim Okulu Resimleri :


Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız