Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu Karpuzlu Aydın

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Karpuzlu'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu Hakkında

tarihçe
Okulumuz Kasım 1992 de Şehit Şenol Akar İlkokulu ile Karpuzlu Lisesi orta kısmının birleşmesi ile açılmıştır. İlkokul kısmı 1928 yılında Demircidere İlkokulu olarak, bugünkü Merkez camiinin yerinde 3 yıllık açılmıştır. 1939 yılında 5 yıllık öğretime başlamıştır. 1949 yılında yıkılan eski okul binasında öğretime başlamıştır. Daha sonra 1962 yılında I.blok , 1964 yılında II.blok yapılarak , şu anda lise binası olan yerde göreve başlamıştır. 1971 yılında Belediye kurulup kasaba olunca okulun adı da Karpuzlu Merkez İlkokulu olmuştur.

Okulumuzdan mezun olan ve Siirt'in Şırnak ilçesinde teröristlerce şehit edilen öğretmen Şenol Akar'ın adının ebedileştirilmesi için 30.01.1989 tarihinden itibaren okulumuzun ismi Şehit Şenol Akar İlkokulu olarak değiştirilmiştir. Şu anda öğretim yapılan binaya 1 Kasım 1992 tarihinde geçilmiştir.

Şuan okulumuzda ana sınıfı dahil olmak üzere toplam 15 adet derslik bulunmaktadır.1.kademede yer alan sınıflar tek şubedir.2.kademede ise her sınıf 3 şubeden oluşmaktadır.

Ayrıca okulumuzda Bilişim Teknolojisi sınıfı, Fen ve Teknoloji laboratuarı,Teknoloji Tasarım Atölyesi,Matematik sınıfı ve kütüphane bulunmaktadır. Okulumuzun mevcudu ise 352'dir.


MİSYON

Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, okulumuz için belirlenmiş olan eğitim-öğretim programlarını, çevre faktörlerini de dikkate alarak imkânlar dâhilinde dünyada gelişmekte olan teknolojiden en iyi şekilde yararlanarak etkili ve verimli bir şekilde uygulamak öğrencilerin kabiliyet ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmeti sunmak onları sosyal, kültürel, ekonomik ihtiyaçlarını karşılayarak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak, üst öğretim kurumlarına nitelikli öğrenciler yetiştirmek ve "Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu" olarak eğitim ve öğretimin kalitesini arttırmak temel işlevimizdir.


VİZYON

Okulumuzda; Atatürk ilke ve inkılâplarını benimseyen, onları yaşam felsefesi olarak kabul eden, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireylerin yetiştirildiği, demokratik yaşam felsefesinin herkes tarafından benimsendiği, insan haklarına saygının egemen olduğu, teknolojik ve bilimsel gelişmelerin herkes tarafından benimsenerek kullanıldığı, araştırmacı, bilgiyi hayata uygulayabilen bireylerin yetiştirildiği, öğrenmenin her fert için yaşam boyu devam ettiği ilkesinin her zaman temel ilke olarak kabul edildiği, Türkiye'yi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliklerinin önemli bir parçası olarak, hizmetin yürütüldüğü bir çevrede eğitim, bilim ve kültür merkezi olmak.

Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu Aydın Karpuzlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: AYDIN / KARPUZLU

Adı: ŞEHİT ŞENOL AKAR İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: BAYRAKTEPE MAH.

Telefon Numarası: 2567411010

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi:Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu


Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.