Şehit Şenol Özbay İlköğretim Okulu Kavaklıdere Muğla

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Şehit Şenol Özbay İlköğretim Okulu Hakkında - Şehit Şenol Özbay İlköğretim Okulu Tanıtım - Şehit Şenol Özbay İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Şenol Özbay İlköğretim Okulu İletişim

Şehit Şenol Özbay İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Ekim 1979 tarihinde eski muhtarlık olarak kullanılan okulun ön tarafındaki binada 2(iki) öğretmen, 39 öğrenci ile 1979-1980 eğitim öğretim yılında eğitime açılmıştır. 1982 yılında yapılan yeni binada eğitim öğretime başlamıştır.1997 yılında sekiz yıl kesintisiz zorunlu eğitime geçilmesi ile mahalleler A şubesi(Yeşilyurt Mah.İ.Ö.O) B Şubesi Orta Mah (Kıllıaliler İ.Ö.O), C Şubesi (Yeni Mah.İ.Ö.O) olarak Çayboyu İlköğretim Okulunun birer şubesi olarak eğitim öğretim tamamlandı.

1998-1999 Eğitim Öğretim yılında taşımalı eğitim öğretime geçilmesi ile mevcut 3 derslik yetersiz kalınca, eski muhtarlık binasından iki derslik, Yeni mahalle ilkokulundan iki derslik, kullanılmak üzere toplam 9 (dokuz) derslikle eğitim öğretime devam edildi.

Aralık 1998 tarihinde şu an kullanmakta olduğumuz yeni binaya taşınıldı.
2004-2005 Eğitim Öğretim yılında 5 derslikli ek bina hizmete girmiştir. Bu ek binayı Koçar Mermer yaptırmıştır. 2006-2007 eğitim-öğretim yılında ise ek binanın 2. katına çıkılmış, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında kullanılmaya başlanmıştır.

Okulumuz Kavaklıdere İlçesinin Çayboyu Beldesinde yer almaktadır. Okulumuzun Muğla İl Merkezine uzaklığı 52 km, İlçe Merkezine uzaklığı ise 7 km�dir.Okulumuza ulaşım Yatağan-Bozdoğan arasında işleyen dolmuş seferleriyle yapılmaktadır.

Şehit Şenol Özbay İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Kavaklıdere
Okulun Telefonu: (0252) 595 8049
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Çayboyu Beldesi
Okulun Web Adresi:
http://sehitsenolozbayioo.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 732830@meb.k12.tr
Okulun Müdürü: Kerem ÇATAK
Okulun Ulaşım Bilgileri: İlçe Merkezine : 5 km - İl Merkezine : 55 Km
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


Şehit Şenol Özbay İlköğretim Okulu Resimleri :Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız