Şehmuz diye biri

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ünlü Spor yorumcusu Ahmet Çakır, bu günkü köşesinde GS Nusaybin Futbol okulu sorumlusu Şehmuz Ak ve Nusaybin okulundan bahsetti. GS Başkanı Adnan Polat'ın Nusaybin okulunu ziyareti sırasında Nusaybin'e gelen Çakır, İstanbul'a giden Nusaybinli öğrencileri köşesine taşıdı.

Ahmet Çakır'ın Zaman Gazetesinde yayınlanan bu günkü yazısıŞehmuz diye biri
Onu size önce Milliyet'ten Nevzat Dindar kardeşimiz tanıtmıştı. Hatırlatmak için birkaç satır aktaralım:
"Adı, Şehmus Ak... Mardinli ve 34 yaşında, makine mühendisi...
İlginç bir öyküsü var Şehmus'un. İTÜ'de okurken, Galatasaray sevgisini icraate dökmüş. Yolu daha sonra GSYİAD'ın önceki dönem başkanı Teoman Kadıoğlu'yla kesişmiş. Ultraslan Mardin'in koordinatörü de olan Şehmus, Galatasaray futbol okulu açma fikrini Kadıoğlu'na iletmiş. Memleketine döndükten sonra da mailler ve telefonlar süreklilik kazanmış. O pes etmemiş ve ikna etmiş okul projesi işini.
Aynı zamanda Nusaybinli olan GSYİAD Başkan Yardımcısı Avukat Edip Önder'in da katkılarıyla Nusaybin'e bir okul yapılmasına karar veriliyor. Şehmus inat ediyor, 'Midyat'a da bir okul' diye diretiyor. Yeni başkan İsmail Sarıkaya ve Edip Önder kolları sıvıyor ve Mardin'de ikinci bir okul için çalışmalar başlıyor. Dün de kentteki ikinci Galatasaray Futbol Okulu'nun açılışı gerçekleşti."
İşte o Şehmus Ak kardeşimiz geçen hafta Mardinli umut veren futbolcu adaylarını bir otobüse doldurup İstanbul'a getirdi. Oradaki seyahatimiz sırasında sırtında "Keyta" yazan bir forma bulunan çocuk çok ilgimizi çekmişti. Onun Florya'da Keita ile tanıştığı haberini okumuş olmalısınız...
Şehmuz kardeşimiz bu memleketin çok ihtiyaç duyduğu türden bir insan. Oturduğu yerde durmadan birşeylerden yakınma şeklindeki yaygın hastalıktan kendini kurtarıp çevresine yararlı birşeyler yapabilmek için çırpınıyor.
Batı'da ve özellikle bazı yerlerde Şehmus adı potansiyel suçlu olarak görülmenize yol açabilecek bir etken, bunu biliyorum. Çünkü biz bunun gibi hayatımızı zehirleyen önyargılarımızı çok seviyoruz, vazgeçilmez sayıyoruz.
Oysa bizim gördüğümüz gerçek bunun tam tersi. Sorunun bu kadar basit olmadığını elbette ki biliyorum ama Şehmus Ak'ların sayısını çoğaltma imkanı olsa Doğu ve Güneydoğu'nun kaderi de önemli ölçüde değişirdi. / Kaynak - Zaman.com.tr