sELANA

#1
Sponsorlu Bağlantılar

Selena iyilik perisidir. Hikaye Selin, Leyla, Nazlı adlı üç kardeşin onu hapis tutulduğu bir kalemin içerisinden kurtarmasıyla başlar. İyilerin ve kötülerin amansız mücadelesi arasında kalan bu üç kız aynı zamanda kendi hayatlarındaki zorluklarla da başa çıkmak zorunda kalırlar. Pek çok zaman yardımlarına koşan ise Selena'dır.

Kızlar Selena'yı kalemin içerisinden çıkarınca Selena onları özel çocuklar olarak kılar ve onlara özel güçler verir. Bu güçler kızların yaşlarıyla sınırlıdır. Zor durumda kaldıkları zaman el ele tutuşup 3 kere Selena'nın ismini söylemeleri yeterlidir. Ayrıca Selena'nın en büyük düşmanı Hades'tir.

Selin, Leyla ve Nazlı'nın amcalarından başka akrabaları yoktur. Ve bu üç kız anne ve babaları öldüğü için amcalarının yanında kalmak zorunda kalmışlardır. Fakat üvey yengeleri Aslı ve kızı Kıvılcım bu duruma ne kadar karşı çıksalar da Selin, Leyla ve Nazlı o evde kalmaya devam edrler. Kıvılcım'ın okulu Fitnat Kolej'e başlarlar. Kıvılcım ve arkadaşları daha okulun ilk gününden Selin, Leyla ve Nazlı'yı çıldırtırlar. Öte yandan Selena kızların okuluna geldiğinde okul çıkışı Burak Öğretmen ile tanışırlar ve bir birlerine aşık olurlar. Aslı, Selinleri ne kadar evden atmak istesede Selinler hep işin içinden çıkarlar. Selena'nın kızlara verdiği özel güçler ise şöyledir

Selin: Hayvanlarla konuşabilir. Selin okullarındaki Ozanla çıkmaya başlar. Kıvılcım da Ozan'ı Selin'in elinden almaya çalışır.

Leyla: Bazı eşyaları hareket ettirebilir.

Nazlı: Hızlı koşabilir.

Fitnat: Okulun sinirli müdüresidir.

Her hafta yüce Honos adlı biri iyilik ve kötülüğün fazlalığına göre Selena veya Hades'i ödüllendirir.