Selki Kasabası Merkez İlköğretim Okulu Konya Hüyük

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Selki Kasabası Merkez İlköğretim Okulu Hakkında - Selki Kasabası Merkez İlköğretim Okulu Tanıtım - Selki Kasabası Merkez İlköğretim Okulu Resimleri - Selki Kasabası Merkez İlköğretim Okulu İletişim
Selkı Kas.merkez İlköğretim Okulu Konya Hüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Selkı Kas.merkez İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Selkı Kas.merkez İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Selkı Kas.merkez İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Selkı Kas.merkez İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Selki Kasabası Merkez İlköğretim Okulu Tarihi:

Okulumuz 1945 tarihinden önce üç sınıflı mektep iken, 1945 yılında Selki lkokulu olarak kuruldu.

Köyümüz 1972 yılında kasaba olmuştur. Zamanla nüfus ve yerleşim yeri olarak büyüyen kasabamıza bir ilkokul daha ihtiyaç olmuştur. Kasabamızın Türbe Mahallesine 19 Mayıs adında bir ilkokul daha yapılmıştır. Okulumuzun adı da bu tarihten itibaren Merkez İ.O. olmuştur. Okulumuzun binası 1985 yılında kullanılamaz hale gelmiştir. Bu yüzden yıkım kararı alınmıştır. Aynı yerine yapılan bina 1989/1990 yılında yeniden eğitim-öğretime başlamıştır.

1998 yılında okulumuz sekiz yıllık eğitime geçişle beraber Selki Merkez İlköğretim Okulu adını almıştır.

Okulumuzun bu yeni binası da çok çabuk yıprandığı ve meydana gelen küçük çaptaki depremden etkilendiği için eğitim yapılamaz raporu verilmiş yeni binanın yapımına başlanmıştır. Şu an içinde bulunduğumuz binanın birinci katı yapılarak 2002/2003 yılında eğitim öğretime burada devam edilmiştir. Binanın derslik sayısının yetersiz oluşundan dolayı 2005 yılında yapımına başlanan, ikinci katı 2006 yılının Mayıs ayında tamamlanarak 2005/2006 yılının son iki haftasında (Haziran) eğitim-öğretime başlanmıştır.

Okulumuzun tarihi 1940’lara dayandığı için 70. Eğitim-Öğretim yılına yaklaşmış bu arada birçok vasıflı insanın yetişmesine katkı sağlamıştır. Okulumuz var olduğu sürece de Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, çağdaş, laik ve demokratik, araştırmacı, vatan ve millet sevgisiyle dolu insanlar yetiştirmeye devam edecektir.

Selki Kasabası Merkez İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / HÜYÜK
Adı: SELKI KAS.MERKEZ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Selki Kasabasi Yeni Mah.
Telefon Numarası: 3325495194
Faks Numarası: 3325495194
E-mail Adresi:
712453@meb.k12.tr
Web Adresi: http://www.selkimerkez.k12.tr

Selki Kasabası Merkez İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız