Sen Düşün, Makine Diksin!

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Bir Japon firması tarafından üretilen elektronik otomat dikiş makinesi, insan yardımı olmadan bilgisayar ortamında tasarlanan milyonlarca deseni kumaşa nakşediyor.

Japon Juki’nin ürettiği ve hazır giyim firması ASTAŞ tarafından da Türkiye’deki dokuma piyasasına sunulan elektronik otomat dikiş makinesi, özellikleriyle ev hanımlarının yardımına koşuyor.

İnsan emeği gerektirmeden bilgisayar ortamında tasarlanan desenleri kumaşa diken dikiş makinesi, Bursa makine fuarlarını ziyaret edenlerin dikkatini çekiyor. Defalarca pedala basılarak dikiş yapan makinelere nazaran az emek gerektiren cihaz hakkında bilgi veren firma pazarlama sorumlusu Cengiz Atasoy, 2007 yılında piyasaya sürülen dikiş makinesinin istenilen tasarımları kumaşlara nakşettiğini söyledi. Atasoy, "Cihazın özellikleri herkesin dikkatini çekiyor. El değmeden sadece bir kere pedala basarak dikiş yapan cihaz bayanların yardımına koşacaktır. İş yerleri için de ideal olan makine, bilgisayar ortamında tasarlanan her türlü renk ve deseni kumaşa nakşediyor. Hafıza kartı da takılabilen dikiş makinesi, eski makinelere göre son teknolojisiyle dikkat çekiyor" dedi.