Sinekçi Köyü Biga Çanakkale

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Biga Sinekçi Köyü Bilgileri - Sinekçi Köyü Hakkında - Sinekçi Köyü Tanıtımı - Sinekçi Köyü ResimleriSinekçi, Çanakkale Biga ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: BİGA

İl:ÇANAKKALE

İle Uzaklığı:0 km

İlçeye Uzaklığı:15 km

Rakım: m

Nüfus:

2000:417
1997:0

TarihiCoğrafya


İklim

Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisinde olup, kışları soğuk ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Köyde çoğunlukla büyük baş hayvan yetiştiriciliği yapılır. Büyük baş hayvanlardan elde edilen süt çeşitli firmalarca toplanarak köylüye gelir kaynağı sağlamaktadır.

2007 yılına göre bazı veriler:

Köyde 4000 dekarına buğday ve 400 dekarına domates ekili olan toplam 6000 dekar tarla bulunmaktadır. Tarlaların yanı sıra 2800 dekar merada köyün topraklarına dahildir.

Bunların yanında köyde 620 adet koyun, 43 adet keçi ve oğlak, 350 adet büyükbaş hayvan, 50 adet traktör ve 15 adet küçük araç bulunmaktadır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: : SEMİH KÖSE

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 286 392 90 75
Cep Telefonu: 0 537 230 39 28

Altyapı bilgileri

Köyde 1936 senesinden beri hizmet veren bir ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır.Sanat okulu vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Ayrıca köyde bir de jandarma karakolu bulunmaktadır.Tarım İlçe Müdürlüğüne bağlı Tarım Merkezi olup bir Ziraaat Mühendisi çalışmaktadır.Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
 

Son düzenleyen: Moderatör: