Sinema Ve Videoda Işıklandırma - Blain Brown

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Sinema Ve Videoda Işıklandırma - Blain Brown - Kitap Özet


Kitap Özet

Bütün görüntülerin hammaddesi ışıktır ve ışıklandırma, sinema filmi ve video üretiminin en önemli bileşenlerinden biridir. Filmin görünüşü, havası ve uyandıracağı etki büyük ölçüde görüntü yönetmeni ve ona destek veren ışık ekibinin çalışmasıyla yaratılır.

Eserleri, ABD'nin saygın sinema okullarında ders kitabı olarak okutulan görüntü yönetmeni Blain Brown, bu kitabıyla okura mükemmele en yakın sahne ışıklandırması için gereken kuramsal çerçeveden ışıklandırma pratiğinin ayrıntılı uygulamalarına uzanan bütünlüklü bir kılavuz sunuyor.

“Önemli bir başarı. Bu kitap, teknik bilgi, yenlikiçi fikirler ve ışıklandırma evriminin zengin bir tarihçesinin bir bileşimi. Sektörümüzün gerçek uzmanlarının birinin elinden, hızla ilerleyen, yaratıcı bir dünyada başarılı olmak için ihtiyacınız olan bilgi”
Armand Gazarian – Görüntü Yönetmeni, Uluslar arası Görüntü Yönetmenleri Birliği

“Piyasadaki en iyi ışıklandırma kitabına harika bir güncelleme. Brown kitabını ışıklandırma donanımının son yenilikleriyle, günümüzün video olanakları ve sorunlarına göre genişletmiş.”
Rick Wise – Görüntü Yönetmeni ve San Fransisco Sanat Üniversitesi Öğretim Görevlisi

“Bu kitap, ‘ışık ve gölge' –yani ‘iyi ve kötü' ilkesinden HD çekimlerinin en temel kuralına- kadar çalışma alanımızın tarihini bütünüyle kuşatıyor ve bizim geleceğimiz konusunda eğitiyor. Blain Brown, bu olağanüstü eseriyle, bir kez daha hem profesyonelleri hem de öğrencileri bilgilendiriyor.”
Doç.Dr. Judy Irola – Güney Kaliforniya Üniversitesi Sinema Sanatları Okulu Sinematografi Bölüm Başkanı

Kitap KapakSinema Ve Videoda Işıklandırma
Blain Brown
· Hil Yayınları
· Basım Tarihi : 04 - 2010
· ISBN : 9789757638414
· Sayfa Sayısı : 252
· Çevirmen : Selçuk Taylaner
· Etiket Fiyatı : 55.00 TL