Siyahser İlköğretim Okulu Karaman

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Siyahser İlköğretim Okulu Hakkında - Siyahser İlköğretim Okulu Tanıtım - Siyahser İlköğretim Okulu Resimleri - Siyahser İlköğretim Okulu İletişim

Tarihçe


Okulumuz adını mahallede yaşamış olan Karabaş Veli’den almıştır. Siyah, kara, Ser ise Baş demektir.

Okulumuzun temeli 1985 yılında mahalle halkı tarafından atılmış olup, daha sonra devlet tarafından 1986 yılının yaz mevsiminde bitirilmiş. Fakat okula giden yolun üzerine üst geçit yapılmadığından öğrenime açılamamıştır. Bir yıl sonra 17 Kasım 1987 tarihinde Konya Vali Vekili Utku ACUN tarafından düzenlenen resmi geçitle açılmıştır. Okulun İlk müdürlüğüne Mehmet KARACA atanmış daha sonra Bilal OZANT, H. Hüseyin KARATAŞ, Fikri UYSAL, Adem DEMİR, Zehra KARASİPAHİ öğretmen olarak atanmışlardır. İlk yıl 200 civarında öğrenci kaydedilmiş ve 38 öğrenci mezun olmuştur. Okulun temizlik işleriyle ilgili iki hizmetli kaydedilmiştir. Okul binası 521 metrekareye oturmuş bahçesi ile birlikte 9142 metrekaredir.

1988 yılında okul bahçesine öğretmen Mehmet YAĞCI tarafından bir çeşme yaptırılmıştır. Okulumuz bahçesi ihata duvarının güney ve batı tarafı Ağustos 1987 mahalle halkı tarafından yaptırılmış olup geri kalan meyilli arazi olması nedeniyle 1993 yılına kadar dolgu işlemi devam etmiş olup aynı yıl yatırım programına alınarak 1994 yılı yaz mevsimi içerisinde bitirilmiştir. 1995 yılı yaz mevsiminde ağaçlandırma çalışması yapılmıştır.

Daha sonra bahçe tanzimi krokisi belediyemiz tarafından çimlendirme işleri için girişimler devam etmektedir.

Sayın Valimiz Hakkı TEKE’nin girişimleriyle 1996 yılı kış mevsiminde okulumuz kaloriferli sisteme geçmiştir.

İletişim Bilgileri

Adres: Beyaz Kent Mh. 1002. Sk. No: 1 Karaman

Tel: (0338) 217 15 61

E-mail:582413@meb.k12.tr

E-mail:siyahserio@hotmail.com

Web:
http://siyahserioo.meb.k12.tr


Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr