Solaklı İlköğretim Okulu Yüreğir Adana

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Solaklı İlköğretim Okulu Hakkında - Solaklı İlköğretim Okulu Tanıtım - Solaklı İlköğretim Okulu Resimleri - Solaklı İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

Dünden Bugüne Okulumuz

Okulumuz 13 derslik 2 idareci odası ve 1 öğretmenler odası olarak inşa edilmiş 2001-2002 Eğitim Öğretim yılı başında gerek sınıfların kalabalık olması gerekse kütüphane, labaratuvar ve işlik olmamasından dolayı ikili eğitime geçilmiş ve ilk olarak kütüphane faaliyete geçirilmiş labaratuvar yeri ayrılmış araç gereç temini için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Labaratuvar olarak ayrılan bölüme M.E.B ‘lığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen BİLGİ TEKNOLOJİSİ SINIFI malzemeleri yerleştirilmiş Tepegöz ve Video yerleştirilerek öğrencilerin etkili şekilde kullanmasına açılmıştır.

Kütüphane temin edilebilen raflarla bulunan kitaplarla donatılmış, kütüphaneye öğrencilerin kullanabilmesi için 1 adet Pentium 100 bilgisayar konulmuştur. İdareye ait bilgisayarla bu bilgisayar ağ yapılandırmasıyla birbirine bağlanılmış bu sayede internet kullanılması sağlanmıştır. Okulumuzun tek telefonu olmasından dolayı internet hizmeti belirli saatlerde verilebilmektedir.2. telefon alımından sonra bu hizmetin sınırsız olması planlanmaktadır. Okulumuzun ikili eğitime geçmesinden dolayı taşımalı öğrencilerimize öğle yemeği için ayrılan ödenek geri iade edilmiş ancak 2002-2003 Eğitim Öğretim yılında ek dersliğin yapılmasından sonra normal öğretime geçilerek toplam 130 öğrenciye sıcak öğle yemeği çıkartılması planlanmaktadır.

Okul bahçesinde bulunan öğrenci wc’leri zeminin sağlam olmayışından kısım kısım hasar gördüğü için onarım isteği Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmiştir. Okulun spor araç gereç eksikliği voleybol sahası, basketbol sahası yapılarak giderilmeye çalışılmış ayrıca futbol için kale direkleri siparişi verilmiştir. İşlik ve atölye olmamasından dolayı kullanılamayan yemekhane işlik ve atölye olarak kullanılmaya çalışılmaktadır. Ayrıca okulun giriş kapısı raylı kapı olarak yaptırılmıştır. Okulun deforme olmuş kapıları tamir edilmiş kırılan camlar taktırılmıştır. Okul koridorlarında eksik olan Türk Büyükleri resimleri temin edilerek tamamlanmıştır.


Solaklı İlköğretim Okulu Adana Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Solaklı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Solaklı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Solaklı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Solaklı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ADANA / YÜREĞİR

Adı: SOLAKLI İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: SOLAKLİ BELDESİ CUMHURİYET MH.8.SK.NO:27

Telefon Numarası: 3223732808

Faks Numarası: 3223732288


Faks Numarası: 3223732288

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:
http://okulweb.meb.gov.tr/01/17/826695/ust.htm


Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsini
z