Son Kuşlar

Sponsorlu Bağlantılar

Adana Devlet Tiyatrosu

Semih SERGEN

SON KUŞLAR

Yönetmen: Haluk CÖMERT
Dekor: Malike BAŞKAN
Kostüm: Berna CÖMERT
Işık: Zeynel IŞIK
Yönetmen Yrd.: Serap DOĞAN
Işık Asistanı: Ahmet ERDEM
Müzik : Levent ÜNAL
Oynayanlar:

Sibel : Serap DOĞAN
Ercan : Sanlı BAYKENT
Feyzo : Koray KARACA
Tahir : Cantuğ TURAY
Mama : Başak GÜLEÇ
Klarnet : Orhan DENİZ

Semih SERGEN 70'li yılların sonlarında İzmir Devlet Tiyatrosu'nda oynanacak bir oyunun çalışmalarına başladığı sırada, yaşadığı ilginç bir olaydan sonra kaleme almış
Son Kuşlar'ı…
Provaların yoğunluğundan ve stresinden kurtulmak için gittikleri barlardan birinde rastlamış kahramanımıza. Ve çok etkilendiği olayı kısaca şöyle anlatıyor yazarımız;
"Arkadaşlarla biraz sohbet ettikten sonra bir ara lavaboya gittim. Erkek kadın tuvaletleri
yan yanaydı ve tuvaletlerin tavanları yoktu. Yandaki tuvalette bir kadın ağlayarak arkadaşına hayat hikayesini anlatıyordu. Belli ki sarhoştu ama tertemiz bir İstanbul Türkçesiyle dert yanıyordu dostuna. Fakat asıl dikkatimi çeken başından geçenleri anlatırken sık sık Sait Faik'ten söz etmesi, Orhan Veli'den, Neyzen Tevfik'ten mısralar çakıştırmasıydı. Sait Faik'in tadına doyum olmayan güzellikteki hikayesi, eğer duyduklarımı bir oyun halinde sergileyebilirsem ne hoş bir çelişki olur diye düşündüm ve hemen o gece oyunun adını da "Son Kuşlar" koyarak yüzünü görmediğim; tuvalette ağlayan, Sait Faik'in hikayelerinden ve daha pek çok ünlü şairimizin ünlü mısralarını eksiksiz söyleyen acılı genç kızın hikayesini oyun haline getirdim."
Herkesin hayatında vardır AŞK !!! ...