Sony Dijital Kitap Okuyucu Resimleri Özellikleri

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Sony Dijital Kitap Okuyucu - Sony Dijital Kitap Okuyucu Modeli - Sony Dijital Kitap Okuyucu Özellikleri - Sony Dijital Kitap Okuyucu FiyatıSony dijital kitap okuyucular : Sony, iki yeni dijital okuyucunun tanıtımıyla birlikte müşterileri için ulaşılabilir, ekonomik dijital okuyucular ve dijital kitaplar vaat ediyor. Yeni bir okuyucu yönteminin parçası olan Reader Pocket Edition (cep boyutunda okuyucu) SonyStyle.com, SonyStyle mağazaları ve seçkin perakendecilerde satışa sunulmuş durumda. Sony’nin Dijital Okuma İş Departman Başkanı Steve Haber, "‘Müşterilerin dijital okuma tecrübelerinin her türlü seçeneğe sahip olması gerektiğine kesinlikle inanıyoruz, bizim amacımız piyasayı genişletmek ve müşteriler neyi, ne zaman, nasıl (satın alarak, ödünç alarak ya da ücretsiz olarak) okumak isterlerse, daha büyük erişim imkânı sağlamak," dedi.Reader Pocket Edition zarif bir mekanik yapıda 5 inç büyüklüğünde elektronik ekrana ve lacivert, gül rengi ve gümüş rengi de içeren renk çeşitleri sunuyor. Sony Reader Pocket Edition okuyucunun tek elle kullanılması kolay ve cüzdan ya da ceket cebi için uygun. Bu küçücük alet, yaklaşık olarak 350 standart dijital kitap depolayabiliyor ve tek batarya şarjıyla iki haftanın üzerinde okuma süresi sağlıyor. Cihazın 199 Dolarlık fiyat etiketi de piyasada Reader Pocket Edition'ı en ekonomik okuma aleti olmasını sağlıyor.

Sony e-kitap okuyucuları
Her iki dijital kitap okuyucu modeli Sony’nin ödül kazanan endüstriyel tasarımı ve bir kağıtta mürekkebin görünüşünü taklit eden dijital kağıt E Mürekkebi Vizplex’e yer veriyor. Her iki ürün de çekici bir koruyucu kılıf ve USB kablosu eşliğinde geliyor. Sony’nin PC ve Apple Macintosh bilgisayarlar desteği sunan Dijital Kitap Kütüphane yazılımının 3.0 versiyonu sayesinde her türlü Adobe PDF, Microsoft Word, BBeB ve diğer dosya formatları okunabiliyor.Sony dijital kitap okuyucuların Reader Touch Edition modeli hassas bir menü sürümüne, 6 inçlik hızlı açılan ekran paneline, sezgisel navigasyona, dönen sayfalar fonksiyonuna, metin işaretleme özelliğine ve parmak ucuyla ya da stylus kalemi kullanarak not alma özelliğine sahip. Kullanıcılar stylus kalem ya da sanal klavye ile elle yazılmış notlar alabiliyorlar. Bütün bu notlar kolaylıkla dışarıya aktarılabiliyor veya yazdırılabiliyor. Sony Reader Pocket Edition dâhili bir Oxford Amerikan İngilizcesi Sözlüğü içeriyor ve bu sözlük hafif bir dokunuşla bir kelimeyi aramanıza yardımcı oluyor. Beş ayarlanabilir yazı tipi sunan Touch Edition modeli aynı zamanda Memory Stick PRO Duo ve SD hafıza kartı yuvalarına da sahip. Sony Touch Edition kırmızı siyah ya da gümüş renk seçenekleriyle yaklaşık olarak 299 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda.

Dijital kitap okuyucular
Sony aynı zamanda tüm ülke çapında yerel kütüphanelerle işbirliğine giderek mevcut içeriklerini dijital ortama taşımaları konusunda teşvik edici bir rol de oynuyor. Sony dijital kitap okuyucular kütüphanelerin içeriklerini dijital olarak arşivledikleri sektörün standart dosya formatlarıyla da uyumlu. Böylece dijital kitap okuyucu sahipleri internetten indirdikleri veya yerel kütüphanelerden edindikleri bu tür dijital içerikleri de cihazlarında izleyebiliyorlar.

Sony dijital kitap okuyucu aksesuarları
Sony'nin Reader Pocket Edition ve Reader Touch Edition dijital kitap okuyucuları AC adaptörler, okuma ışığı destekli taşıma ve koruma kılıfları gibi çeşitli aksesuarlara da sahipler.