Sopcast ile Canlı Yayın

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar

Sopcast Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım)


İlkönce sopcast ti indirelim.DOWNLOAD LİNKİ

RapidShare: 1-Click Webhosting
Programımızı bilgisayarımıza kurmadan önce dns ayarlarını yapmamız gerekli aşağıda verilmiş olan bilgileri aynen uygulayın.

Bilgisayarım > Denetim Masası > Ağ Bağlantıları altında;

Internet erişimimize bağlı olarak “Çevirmeli , Yerel Ağ Bağlantısı, Kablosuz Ağ Bağlantısı” ayarlarımız bulunur.


Internet’e erişimi için kullandığınız ağ bağlantımıza (Lan, Wireless hangisini kullanıyorsak), faremizin (mouse) sağ tuşuyla tıklayıp “Özellikler”i seçelim. (Veya direk faremizle çift tıklayalım. Eğer bağlantı tipimiz kablosuz bağlantıysa açılan pencerede Özelliklere tıklayalım.)

Aşağıdaki ekran görüntüsüne benzer bir bağlantı özellikleri penceresine ulaşmış olmamız gerekiyor.Internet İletişim Kuralları (TCP/IP) üzerine çift tıklayalım. (Veya seçili hale getirip Özelliklere tıklayalım..)


Önümüze “Internet İletişim Kuralları (TCP/IP) Özellikleri” gelmiş olmalı. Buradaki ip ayarları, bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. IP ayarlarımızda herhangi bir değişiklik yapmıyoruz. Bizim ilgilendiğimiz kısım, kırmızı çerçeve ile belirlenen DNS sunucu adres ayarlarının olduğu kısım.

Mevcut ayarlarınız “DNS sunucu adresini otomatik al” veya “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:” işaretli ve ADSL modem/router lokal ip adresi girili durumdadır. ADSL modeminiz dns’leri otomatik olarak TTNET’den alıp (TTNET DNS sunucu adresleri) bilgisayarınıza aktarır.

Biz bu noktada araya girip, yavaş ve sansürcü olan TTNET DNS sunucularını devreden çıkartıp, engellenen sitelere ulaşmak istiyorsak;

aşağıdaki DNS sunucu adreslerini, kırmızı çerçeve içersine aldığımız “Yeğlenen DNS sunucusu” ve “Diğer Dns Sunucusu” girmeliyiz.

Yeğlenen DNS sunucusu: 4.2.2.1

Diğer Dns Sunucusu: 4.2.2.2

şeklinde girip Tamam‘a tıklayıp kaydetip çıkalım ve modemimizi resetleyelim (elektrik fişini söküp takabilirsiniz)

arkadaşlar listedeki sunuculardan herhangi iki tanesi yazarak kullanabilirsiniz


dns ayarlarımızı tamamladıktan sonra programımızı kurabiliriz programın kurulumu çok basit programımızı kurduktan sonra karşımıza resimdeki gibi bir ekran gelecek resimdeki işaretli alanların aynılarını yaparsanız başka hiç bir işlem yapmanıza gerek kalmazKurulum bittikten sonra program vasıtasıyla login oluyoruz. Daha sonra aşağıda işaretli olan adres çubuğuna linki yazıp, yine sağındaki ok işaretine tıklayınca yeni bir ekran açılacak ve bir süre sonra yayını almaya başlayacaksınız.​