Splinter Cell Double Agent - Tam Çözüm

#1
Splinter Cell Double Agent - Tam Çözem

OYUN TÜRÜ: Aksiyon
YAPIMCI: Ubisoft
DAĞITICI: Ubisoft
EDİTÖR: hadesspirit
OYUNCU SAYISI: Min: 1 Max: 8
ONLİNE DESTEĞİ: VAR
RESMİ SİTESİ: Tıklayın
ÇIKIŞ TARİHİ: 01 Eylül 2006


Gizli ajanımız Sam Fisher’a eşlik etmek ister misiniz? Haydi o zaman ekipmanları hazırlayın, göreve başlıyoruz. Öncelikle kendiniz şanslı hissedin çünkü en güzel Splinter Cell oyununu oynayacağız.

ÖNCE İPUÇLARINDAN BAHSEDELİM (TAM ÇÖZÜME SONRA GEÇERİZ)

Burayı dikkatle okuyun derim çünkü oyunun tam çözümüne bakmadan sadece birkaç ip ucu ile geçmeniz için size birkaç taktik verdim bunlar size epey bir yardımcı olacak hatta tam çözüme bakmadan çok rahat bitirebilirsiniz oyunu.

Hepiniz biliyorsunuz ki bu bir taktik oyunu yani size her türlü serbestlik tanınmaya çalışılmış oyunda. Düşmanı illa ki belli bir yöntemle öldüreceğiz diye bir şey yok ya da her önzümüze gelen düşmanı öldüreceğiz diye öldürmek ya da öldürmemek sizin elinizde her şey sizin yaratıcılığınıza kalmış. İsterseniz paldır küldür hurraaa içeri dalarsınız ya da Swat gibi taktik ilerlersiniz ya da hiç uğraşmadan yanlarından yekten yekten ilerlersiniz bu sizin seçiminiz. Oyunu önce normal seviyede bitirin derim hard ya da expert’i hemen denemeyin önce oyuna alışın nerde ne var nerde nasıl davranmam lazım? Gibi sorunların cevaplarını kafanızda oluşturur bu. Diyelim ki bir görev var ve bulamıyorsunuz. Hiç problem değil sadece select tuşuna basın ( ki bu sadece normalde yer expertte böyle olmuyor ) haritada kırmızı işaretli olan yerler sizin görevlerinizi gösteriyor, oraya gidemiyorsunuz diyelim inanın bir yol vardır belki bir delik belki bir çatlak ya da bir boru illa ki oraya geçit vardır. Mümkünse gece görüşünü açın bu size daha çok yardım edebilir. Şimdilik bu kadar diyeyim ve oyuna geçelim.


ICE LAND-FROZEN WILDERNESS
Ice Land sadece tutorial şekline ve bize nerde ne yapmamız gerektiği anlatılmış. Şimdi biz de bunları yapa yapa devam edeceğiz.
Göreve başladığımızda mağaraya giriyoruz. Size bir şey öğretmeye çalışılınca sadece “X” tuşuna basıp videoyu izleyin bu size epey yardımcı olacak. Neyse ilk videomuz geldi ve izledik. İlk olarak düşmanı nasıl silahsız olarak etkisiz hale getireceğimiz anlatılmış. Adamımızı gördük “O” tuşuna basıp eğiliyoruz ve analoğu aniden değil yada sonuna kadar itmiyoruz yavaş bir şekilde analog tuşunu kullanın adama yeterince yaklaşınca “grab caracter” seçeneği gelecek burada “X” e basılı tutarsanız çıkan menüde aşağı yukarı oynayabilirsiniz hemen basarsanız hemen seçip işlemi yapar. Neyse biz düşmanımıza oldukça yaklaştık ve grab caracter gelince x basıp boğazladık diyelim burada seçenek yine size kalmış, şimdi bu adamı isterseniz hemen öldürebilirsiniz ya da seçenek çıkınca konuşturabilirsiniz yada diyelim ki epey bir ilerlediniz oyunda alarm mikrofonlarına sürükleyin adamı o sırada sahte alarm vermesi için bir seçenek çıkacak adamı bunu yaptırırsanız adam sizin geldiğiniz yer için alarm verir. Bu da size zaman kazandırır. Neyse adamla işiniz bitti ve öldürdünüz ölen adamı “pick up body” seçeneği ile sırtlanın ve karanlık bir yere götürün bu size gizlilik katar yoksa siz ilerlerken hep bir alarm verildiğini duyarsınız. Adamı haklayınca ilk siftahınızı yapıyorsunuz. Hadi hayırlı olsun. Adamı öldürdükten sonra ikinci videoyu izliyoruz burada size eşlik eden adamın nasıl kullanılacağı anlatılıyor. Öncelikle ona komut verebilirsiniz. “L2” ye basıp wait ya da follow me seçeneğine ulaşabilirsiniz. Odd World oynayanlar yabancı değildir buna :) Adamı bunun yanında özellikle ve daha çok kullanacağımız şekil olandan bahsedilmiş videoda diyelim ki yüksekçe bir yer karşıya geçilmiyor ona omuz verebilirsiniz ya da o size omuz verebilir. Eğer göreve 2 kişi başlıyorsanız bunu kesin kullanacaksınız bunu unutmayın. Sırada ki video select tuşu ile neler yapılabileceğini anlatmış. En çok select tuşunu haritaya(map) bakmak için kullanın buradan aynı zamanda görevleriniz ne olduğunu ( objectives ), profil, data, notlar, ekipmanlarınıza ve güvenilirlik metresine bakıyorsunuz (trust meter).
PEKİ YA BU GÜVENİLİR METRESİ NE OLUYOR?
Oyunumuz adını buradan alıyor. Yani iki taraf çalışma çift kişilik olayı bu oluyor bir tarafta JBA nın patronu Emile diğer tarafta NSA’nın elemanı ve sizin eski dostunuz (ki videoları da hep o anlatır Lambert) var. İstediğiniz kararları genelde siz vereceksiniz yani bir denge politikası söz konusu. Teraziyi dengelemeye bakın sonunda bir sürpriz sizi bekliyor çünkü. Oyunun bu yönü çok hoş olmuş. Yani bize sadece ilerleme, adam haklama bakımından değil görev bakımından da serbestlik tanınmış durumda.

TEKRAR OYUNDAYIZ
Neyse biz devam edelim biraz daha ilerleyin ve aşağıdan devam edin şimdi silahlarınız nasıl kullanacağımız öğreniyoruz. İnanın çok tedarikliyiz her şey mevcut oyun oynarken o kadar boynunuzu baykuş gibi kırmanızı engelleyecek vidoyu izliyor olmanız lazım şu an. Video da sticky cam. dan bahsediyor. “r2” ye basıp silahınızı alırken aşağı yukarı yaparak mermi dışında o silahta ne kullanabileceğiniz görüyorsunuz. Silaha sticky cam’ı takın ve bir duvara ya da her hangi bir yere “r1” ile atışınızı gerçekleştirin şimdi cam’ın içindesiniz oradan seyredebilirsiniz adamların durumlarını “L1” ile sabitleme işlemini yapıyorsunuz hatta attığınızı gidip geri de alabilirsiniz bu iş bu kadar. Devam edelim, ilerde 1 yukarda da 1 kişi var dikkatli olun onları da haklayıp kapının kontrol edildiği odaya çıkın. Kapı açma seçeneklerimiz ise şu şekilde;
Open door: Kapıyı eve gelmiş gibi açarsınız.
Open door stealth: Kapıya sülük gibi yapışırsınız ister açıp ister kapatın her şey size kalmış.
Bash Door: Battal Gazi gibi girersiniz içeri her duyar sizi çok tehlikelidir. Peki nerde kullanacağız? Kapının altından optic cabloyu sokup baktık ki içerde sadece bir kişi kapının önünde içeri girmeden “L2” ye basıp ıslığı patlatın adam yavaş yavaş gelecek bunu optic calo ile takip edin kapının çok yakınına gelince bash door yapın ve adamın suratına kapıyı çarpın. Adam meftaa.
Optic cablo: Kapının altından sokup içerde ne var ne yok ona bakarsınız. Kapının altından sokup yön tuşları ile sağ (termal) , sol( gece görüşü ) yukarı ( elektronik aletleri gösterir daha çok lazer veya cam. ararken kullanacağız.) içeriyi tarayabilirsiniz.
Kapıyı açıp içeri girin ve kırmızı butona basıp alttaki kapıyı açın (garaj kapısı gibi olan yeri) içeri girin. Sonra yanımızdaki eleman bize el atıp içeri fırlatacak. İçerdeyiz ve devam ediyoruz. İçeri girer girmez bir adam var. Üçgen tuşuna basıp borulara tutunun bir daha üçgene basarsanız bu sefer ayaklarınızla destek alırsınız hiç bir yeriniz sallanmaz, adam tam altınızdan geçerken “geab caracter” seçeneği çıkacak. Hemen basın ve adamı öldürün. Şunu unutmayın karanlık yerlere geldiğinizde Sam’in sağ taraftaki yerinde o anki profilinden ne kadar saklandığını takip edin eğer yüzümüz tamamen kararmışsa çok iyi kamuflaj oluyoruz demektir. Oyunun ilerleyen kısımlarında rahat ilerlemek için bazen ışık saçan lambaları patlatıyoruz bu saklanma işini iyi kavrayın. Rahat ilerlemeniz açısından önemli yani. Neyse devam ediyoruz. Borulardan yukarı çıkın hemen karşınızda bir kamera göreceksiniz. Bunun nasıl bozulacağını videoda anlatıyor bir de ben anlatayım. Kamerayı gördüğünüz zaman hemen pistolü çıkarın ve yukarı tuşuna basın bunu yaparsanız kamera, lazer gibi aletleri dha iyi görebilirsiniz, kamerayı hedef alın ve “L1” tuşuna basın, kamerayı geçici olarak devre dışı bıraktınız. Biraz acele edin çünkü bunu geçici olarak yapıyorsunuz. Daha sonra hemen sarı renkte merdiven göreceksiniz oradan devam edin plastik materyali yarın ve oradan devam edin. İlk tutorial bitti.


ICE LAND- MUNITIONS FACTORY
Hemen başladığınız yerde vanayı çevirin. Bir video daha izleyeceğiz. Şimdi Samduvara nasıl yapışı bunu gördük. Duvarın dibine kadar gidin ve “L3” tuşuna basın aha da Sam duvara yapıştı. Yarıklardan bu şekilde geçeceğiz ve aynı zamanda saklanırken Sam bu şekilde stealthı artıracak. Aşağı suya inin burada gece görüşünü kullanırsanız daha yardımcı olur size. Karşıya geçip boruyu bulun yukarı tırmanın ve hemen tam olarak çıkmayın adamın gelmesini bekleyin adam gelince tutun ve aşağı atın, şimdi yukarı çıkabilirsiniz. Biraz ilerleyin ve bütün oyun boyunca karşınıza çıkacak lazerleri görün. Bunları bozma da aynı kameraya yaptığınıza gibi. Lazerin bir tarafını bozmanız size yeter de artar. Lazerlerin karşısına geçin ve devam edin. Köşeyi döner dönmez bir cam. Daha var onu da halledin ve yola devam. Şimdi ki video da oyunun başında bahsettiğim özgürlükten bahsediyor. Yani ilahla adamların hepsini öldürmeye gerek yok isterseniz yanından, altından, üstünden geçip yolunuza devam edebilirsiniz. Yola devam edin ve içerde bekleyen 2 adamı da halledin. İlk kutunuzu bulup ona şarjı yerleştirin (place charge). Yoldan devam edin cam.ı bozun ve yukarı çıkın orda bir adam sizi bekliyor onu da halledin ve devam edin. Şimdi bir video daha var duman bombasından bahsediyor. Bunu yaptığınızda kesinlikle termal cam.ı açın derim adamları böyle çok rahat görüp takip edebilirsiniz. Şimdi dürbünden bahsetme zamanı. Dürbün deyip geçmeyin bazen hayat kurtarır. Uzakta bir nesne var diyelim ki bu ileriki bölümlerde karşınıza çıkacak olan bomba ve başında 2 adam beklemekte ve etrafta hiç bir obje yok adamların dikkatini dağıtacak. Hemen “r3”e basıp dürbünü çıkarın ve bombanın üzerine gelip bekleyin taramasını yaptıktan sonra size belli bir dalga frekansı yollayacak aynı frekansı tutturun( bunun nasıl olduğundan ilerde bahsedeceğim) ve geçici olarak bombayı çalıştırın adamlar bunun telaşındayken seri adımlarla gidin ve hepsini temizleyin. Dürbün aynı zamanda togglarıda hacklemenize yarıyorç. Hack olayından birazdan bahsedeceğim. Siz videodan sonra devam edin ve demoya kadar ilerleyin. Demodan hemen sonra pc.nin başındaki adamı haklayın ve bilgisayarda gelen maillere bakın. İçerdeki cam.ı bozmayı unutmayın. Şimdi bir video daha var bize maymuncuğu nasıl kullanacağımız anlatıyor. Bunu sağ analog tuşunu döndürerek yapıyoruz. Sadece döndürün bir yerde Sam’in kurcaladığını göreceksiniz tık ayrı yerde. Bir de maymuncuğu kullanmadan açma yöntemi var direkt olarak kapının kilitini kırma. İkisi de aynı hesap ama birinde çok ses çıkıyor ve riskli. Bunlara dikkat edin. Bir video daha var. Ben buna chake chan duruşu diyorum, yakın iki duvar arasında üçgene basın Sam bir bacağını bir duvara öbür bacağını öbür duvara atıp havada öyle asılı kalacak. Şimdi istediğiniz yapabilirisiniz. Neyse gelen adamı bu şekilde haklayın ve devam edin. Kilitli kapıyı açın ve merdivenlerden aşağı inin. Yukarıdaki cam.ı bozun ve aynen devam edin. Karşınızdan bir adam gelecek. Onu da halledin ve yola devam lazerleri geçin. İçerde iki adam daha var. Kapının altından cam sokup birbirlerinden ayrılmalarını bekleyin. İçeri girin yalnız olanı haklayın ve 2. charge’ı halledin. Merdivenlerden yukarı çıkın ve yola devam edin.ICE LAND- MUNITIONS FACTORY
Duvara yapışın ve oradan devam edin, sürünün ve yine devam edin gece görüşü delikleri görmenizde yardımcı olabilir. Hemen ilerde bir adam daha var dikkat. Onu da geçip kapıdan devam edin, ilerdeki cam.ı bozun. Şimdi objeleri kullanmayı öğreneceğiz. Bir obje bulup adamın sağına yada sola doğru fırlatın adam ne oluyor kim bu falan derken arkasından yaklaşın ve … siz anladınız. Yola devam edin yukarı çıkın kapıya kadar gelin ve sağdan atlayarak devam edin. Demirlerin eritildiği yeri bulun. Sağ taraftan gidin ve merdivenlerden yukarı çıkın. Köprü hareket ediyor onun gelmesini bekleyin köprüye binin ve karşıya geçin. Yola devam edin aşağıda iki adam daha var. Aşağı doğru gidiyoruz. Hemen atladığınız yerdeki kapıdan girin. place charge görevini yapın bir tane daha kaldı. İçerdeki kapıdan girin ve merdivenlerden aşağı inin sonra yine kapıdan devam edin. Hemen karşınızdaki kamerayı bozun. Devam edin sağ taraftaki oda da bekleyen adamı halledin. Merdivenlerden yukarı çıkın ve bir cam. Daha onu da halledin ve kapıdan girin. Aşağıda iki adam var ikisi de işi ile meşgul teker teker halledin. Merdivenleren devam edin. Kontrol odasını bulun oradaki pc.yi kurcalayın gelen maillere bakın. Aşağı inin garaj kapısı gibi olan kapının yanında place charge 2 var onu da halledin tekrar yukarı çıkın. Kapının kodu 7931. Kapıyı açın ve demir yığınlarının üzerinden devam edin. 3 adam çıkacak karşınıza onları da halledin ve kapıdan devam edip görevi bitirin.

ELLSWORTH PRISON-KANSAS

Bir önceki görevi tam bitirmek üzereyken Lambert bizi aramıştı ve görevin iptal edildiğini söylemişti. E haliyle yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik Sam oradan görevi bırakır mı? Bence bırakmaz. O da bırakmadı zaten ve görevi yaptı. Sonra da kendini hapishanede buldu. Evet yanlış duymadınız ya da yanlış görmediniz. O kadar splinter cell oynadık kaderde bunu görmekte varmış ama Sam Fisher’a dört duvar dayanır mı? Adam su olur sızar gider…
Hücremizde göreve başlıyoruz. Hemen eğilin ve yatağın altındaki delikten karşıya geçin. Jamie ile konuşuyoruz bu ara. Karşınızdaki pencereden atlayarak Jamie’yi bulun. Sonra Jamie bize omuz verecek. Şimdi yukardayız.aynen yola devam edin önce merdivenlerden sonra borudan yukarı çıkın. Burada baya bir hoplayıp zıpladıktan sonra kilitli kapağı bulun açın ve oradan devam edin. Yavaşça aşağıya inip polisi haklayın. Walkie Talkie yi alıp aynen geldiğiniz yerden devam edin. Dikkat edin başladğınız yerde bir polis memuru var. Onu da halledip aynen devam edip belirtilen süre içerisinde hücrenize dönün. Bu ara da bayağı bir demo izleyeceğiz Lambert bizi görmeye gelmiş. Onunla konuştuktan sonra spor salonuna kadar gidin. Barnham’ı bulun şişko olan şahsiyet. Onu öldürürseniz JBA’nın görevini yapmış olursunuz. Ben öldürdüm şahsen.

HAPİSHANEDE İSYAN!!!
Biz de olsa millet önce bir açlık grevine girer el oğlu direkt isyan çıkartıyor.
Gelen polisi Jamie öldürecek adamın ölüsünü arayın ve anahtarı bulun kapıyı açın ve devam edin sağ taraftaki masanın üzerinde bulunan adrenalini alın. JBA’ya bir görev daha. Yerdeki duman bombasını alıp devam edin. İlk polisle karşılaşacaksınız hemen oraya gelmeden yerdeki silahı alın ve onu da halledin. Yanan yere gidip Jamie’ye bir omuz verin yukarı çıkın ve aşağı inin. Polisi haklayın. Bu arada mümkün olduğu kadar az mermi kullanın. İleri gidin ve Jamie’yi yukarı yollayın. O da size kapıyı açacak. Kapıdan devam edin ve yukarı çıkın. İlerleyin ve yolun sonunda aşağı atlayın. İlerdeki adamı da halledin ve yola devam edin. Şunu unutmayın burası yanıyor hem de cayır cayır yani çoğu yer kapalı bu yüzden takım çalışması yapacağız. İlerde yine Jamie’ye omuz verin. Yukardan gelen su yangını söndürecek. Sönen yerden devam edin ve iki polis daha göreceksiniz. Onları halledip yolun sonundaki delikten devam edin. Aşağı inin ve polisi halledin. Bilgisayarı kullanın ve Jamie’nin beklediği kapıyı açın. Şifreyi de aldınız.3190. ilerleyin ve alevler içindeki odaya girin. Karşı kapıya gelin ve görevi bitirin.

HAPİSHANEDEN KAÇIYORUZ
Aynen devam yola 2 polisin koruduğu yere gelin. Burada çok dikkatli olun soldaki merdivenleri kullanmak daha akıllıca yukarı çıkın ve boruları bulun karşıda bir polis daha var ineceğiniz yerde onu bir şekilde halledin. Borulardan karşıya geçin ve delikten devam edin. Çıktığınız yerde 2 polis daha var. Acele etmeyin ayrılmalarını bekleyin. Ayrılınca aşağı inin ve hemen sağda bıçağı alın. Adamın arkasından yaklaşıp boğazlayın bu sırada diğeri gelecek. İkisini de halledince sağdan devam edin. Bilgisayara bakın ve mermileri alın. Şimdi çıkıp diğer taraftan devam edin. Sağlık kutusunu görürseniz doğru yoldasınız demektir. İlk odaya girin ve havalandırmadan devam edin. Gas odasının kontrol yerine gelince sakince aşağı inin ve adamı halledin. Gası kapayın ve dışarıda bekleyen polisi halledin. Jamie’yi kurtarın ve onunla devam edin. Aşağıdan devam edin ve morgdaki diski bulun. NSA’ya bir görev. Daha önce gitmediğiniz yere gidin ve merdivenlerden yukarı çıkın. Jamie’ye omuz verin ve kapıyı açıp görevi bitirin.ÖZGÜRLÜĞE AZ KALDI
Yoldan devam edin ve Jamie’ye beklemesini söyleyin. İçerde iki asker var çok yavaş olun acele etmeyin. Onları halledince sol taraftaki odada bilgisayarı kurcalayın. İşiniz bitince dışrı çıkıp merdivenlerden yukarı çıkın boruları bulun ve karşıya geçin ip serbest bırakıp aşağı inin. Serbest bıraktığınız iple yukarı tırmanın. Yukarda bekleyen askeri öldürüp devam edin aşağı inin ve Jamie’nin beklediği kapıyı açın. Jamie’yi alıp yola devam edin. Harabelerin oraya gelip Jamie’ye omuz verin yukarı çıkın ve diğer tarafa yavaş yavaş inin.

JBA H.Q. PARTS ONE
Göreve başlayın ve hiç yukarı çıkmadan yolun sonundaki sigortayı bulun ilkini halledin. Şimdi yukarı çıkın ve çatıda gezinen adamı halledin. Emf cam.ı açın ve lazerleri ve cam.ları görün. Teker halledin hepsini ve ikinci sigortayı bulun. Uydunun hemen yanında. İçeri girin ve bilgisayarı bulun. ilk hackinizi burada yapıyorsunuz.

İYİ BİR HACK NASIL YAPILIR?
Oyunda çok fazla karşımıza çıkacak olan hack işlemiyle açılmayan kapı, pc kalmıyor. Bunu iyi öğrenmeniz lazım. Çünkü çok çıkıyor karşımıza. Diyelim ki kapıya hack yapıcaz. Hemen bağlıyor zaten Sam hack aletini kapı ya da pc artık her neyse. Sonra belli sinyaller yolluyor kapının şifreli sistemi ya da e-mailin şifreleri size bu sinyalleri yakalamak kalıyor. Yeşil dalga sizin yönettiğiniz kırmızı ise yollanan sinyaller onu tutturduğunuzda “X” tuşuna basın. Sıradakini de aynı şekilde yapın. Yeşil dalgayı ise sağ analog tuşunu kullanarak ayarlıyorsunuz. Pc’yi hackleyin ve aldığınız bilgileri lambert’a yollayın.

FINGERPRINT SCANNER (Parmak İzi Tarama)
“R2” ye basın ve FINGERPRINT SCANNER’ı seçin normal bir silahmış gibi kullanıyorsunuz kareye bastığınızda çıkartıyorsunuz. Bu görevde bir yerde kullanacağız bunu. Enrica isimli kapının olduğu odada pc yi taratın bulduğunuz bilgiye select+profile den bakabilirsiniz.

Daha sonra oradan çıkın exit yazan yeri bulun ve ordan devam eidn bir kamera daha var dikkat. Merdivenlerden aşağı inin ve yola devam edin. Dışarıda 3 adam daha var. Çok dikkatli olun aşağıdaki adamı halledince yukarı çıkın. Odadaki pc’yi hackleyip aşağıya inin ve diğer kapıdan devam edin. Gemi ambarına geldiniz. 3. sigorta burada. 4. sigorta ise ters tarafta geri çıkın v malların depolandığı yere gelin kutuların üzerine çıkın bulun ve onu da halledin. Aynı zamanda ordaki bilgisayar bakmayı unutmayın.şimdi geri Lambert’a bilgileri yolladığınız odaya geri dönün. Tekrar kurcalayın ve görevi yapıp ilk başladığımız yere geri dönün.

NEW YORK UNDERGROUND – Bank Station
Göreve Enrica ile başlıyoruz. Sağdan ilerleyin ve yukarı çıkın diğer taraf geçip kapıdan devam edin. Sarı tellerin önüne gelin ve Enrica’yı içeri yollayın. Size dönen pervaneyi durduracak. Oradan ilerleleyin aşağıya indiğinizde karşınıza çıkan adamı haklayın aynen devam edin ve dikkatli olun. Burada baya bir devriye var. Merdivenlerin orda bir adam var siz merdivenleri değil de boruları tercih edin. Karşıya geçin ve adam size doğru yaklaşınca üstüne atlayın sonra diğer elemanı unutmadan kapının oraya gidin ve yavaşça açın. İçerde bir ya da hızınıza göre iki adam sizi bekliyor olacak. Onları da geçip devam edin. Demir parmaklıkların oraya kadar gidin sola dönün ve ordan devam edin. İple aşağın sarkılın.
NEW YORK UNDERGROUND – Bank Station 2
Direkt devam edin çıktığınız yerde sol tarafta borular var ordan yukarı gidiyoruz. Çıktığınız yerde sağ taraftaki çatlaktan içeri sızın, sağdan devam edin içerdeki iki adamı konuşması bitince içeri girin ve adamı öldürün. Kontrol odasına çıkarken dışarıdaki adamın da işini bitirin. Kameraya dikkat edin. onları bozmayı unutmayın. Sonra yavaşça sağdan gidin. Çıkacağınız yerde iki adam olacak. Onları halledince kapıya gelin. İşte bir hack. Kapıyı hackleyip devam edin. içeri girin 2 pc yi de kurcalayın ve JBA’nın ilk görevini yapın. Kapımızın kodunu da buradan öğreniyoruz.2833. şifreli kapıyı açıp buradan devam ediyoruz. İçeri hemen geçmeyin 2 adam var diğerinin gitmesini bekleyin. Diğeri gidince öbürü sırtını parmaklıklara dayayacak daha sonra siz yavaşça oraya yaklaşın ve adama hiç dokunmadan açık olan yerden ilerleyin. Yerdeki havalandırmadan devam edin. içerdeki adamın icabına bakın bilgisayarı kurcalayın. Yukarı çıkın ve içerdeki adamın kapının önünden uzaklaşmasını bekleyin o gidince içeri girin ve sağdan ilerleyin.adam yukarı çıkacaksiz de duvara yapışın ve adamın açığa çıkmasını bekleyin, adam açığa gelince onu da haklayın ve yola aynen devam edin. aşağı inip trene bineceğiz. 2 adam var çok dikkatli olun ışıkları patlatmak size yardımcı olabilir. Adamları da halledip terene binin.

MONEY TRAIN
Para Treni Gecikir Belki Hiç Gelmez. Ne olacak gelmezse? Gelmezse ölürsünüz.
Hemen yukarı çıkın ve devam edin. zaten trendeyiz gideceğiniz çok fazla yer yok zaten. Trenin üzerinde tabelalara bile dikkat etmenize gerek yok. Tabela gelince Sam duruyor çünkü. Yukardaydık aynen devam edin ve yolun bittiği yerde aşağıya inin. 2 adam var karşınızda onlar halledin ve devam edin. 7:30 dakika halan geri doğru sayıyor, lazerleri geçip merdivenlerden yukarı çıkın. Yolun bittiği yerde kapıyı açın ve içerde kim varsa postalayın. Önünüzüdeki bavullar size iyi bir siper olur burada. Şimdi temizlediğiniz yere girin ve panele yaklaşıp by-pass edin. sonra gitmediğiniz vagona doğru yönelin. Jamie bize yolu açacak. İçeri girin ve istasyon efini bulup görevi bitirin.

COZUMEL MEXICO – HONEYMOON

Göreve gemide başlıyoruz. Hemen içeri girin görevlinin içeri gelmesini bekleyip ona bir sürpriz yapın. Onu banyoya götürürken diğeri de içeri gelecek aynı sürprizden ona da verin. İlerleyin ve sağdan devam edin. Salon gibi bir yer çıkacaksınız iki adam var içerde çok dikkatli olun. Hemen karşınızdaki kamerayı bozun ve sağ taraf doğru yavaşça ilerleyin. Adam bir şeylere bakacak arkasından yakalayıp boğazlayın. Diğer adam da koltukta uyuyor yavaşça ama seri adımlarla ona yaklaşıp onu da halledin. Hemen yandaki mermileri alın pc yi heckleyin ve gelen mailleri açın. Piyanonun olduğu yere gelin. Oradaki kapıdan hemen geçmeyin sonra geçeceğiz. Siz yola aynen devam edin. Geminin güvertesine gelin içerde 3 ikişi var flash bang atmak en mantıklısı çünkü bir de buradan geri döneceğiz. Atın ve hepsini seri hareketlerle öldürün. “L1” tuşuyla öldürün bu size hız katar. Yola devam edin nizamiye de iki kişi daha var. Burada kabiliyet size kalmış ister ışıkları söndürün ve objelerle adaların dikkatini dağıtın isterseniz silahla işlerini halledin. Onları da geçince Enrica’yı bulacağız. Ona omuz verin ve üç panelini halletmesini sağlayın. Aşağı inince onu takip edin ve diğer tarafa fırlatın. O size asansörü çağırmaya gidecek. Şimdi piyanonun olduğu yere geri dönün dikkat edin yolda askerler var. Oraya gelince asansör gelmiş olacak. Kapağı açın ve asansöre binin aşağı gideceğiz.

COZUMEL
Hemen duvara karanlık olan yere yapışın karşınızda bir adam var elmesini bekleyin gelince işini bitirip yola devam edin. Önce sağdan gideceğiz. Soldaki cam.ı halledin ve sağ sapın. Koltukta oturan adamı öldürün ve hemen yanındaki key cardı alın. Şimdi sağa geri dönün kapıyı yavaşça açın e içerdeki adamlara dikkat edip aşağıya inin, kapıyı bulunca ordan devam edin. Sola dönün ve dikkat edin pc.nin olduğu yerde bir adam var. Islık çalın ve size gelmesini sağlayın. Size doğru gelince de “L1” ile boynunu kırın. Pc.yi kurcalayın ve yola devam edin. İlerde yolun bittiği yerde bir kapı var içerde 3 kişi olması lazım çok dikkatli olun ve yavaşça içeri sızın. Card keyi kullanıp kapıyı açın ve içeri girin hemen önünüzdeki tahtalar size siper olsun adamlar oraya gelince hemen boynuna saldırın ve halledin. Hepsini halledince bota çıkın maymuncuğu kullanıp kapağı açın. Objeyi alınca yukarı çıkın. Buradaki kapı card keyi aldığınız yere açılıyor. Pc.yi kullanıp bir görev daha yapın. Aşağı tekrar inip aynı yoldan geri dönün. Jeneratörün çalıştığı yeri bulun motor dairesini. Boruların olduğu bir yer var eğilip devam ediliyor oraya gelin eğilin ve devam edin içerde Enrica’yı bulacaksınız. Onunla konuştuktan sonra onu içeri fırlatın. Bunun karşılığı olarak size Nokia N70 i verecek. Alın ve yuvarlak tuşuna basın NSA’nın görevi yaptınız.. “x” e basarsanız JBA’nın görevini yapmış olursunuz. Şimdi çıktığınız bota tekrar geri döneceksiniz dikkat edin eki askerlerin yerini yenileri aldı. Bota geri dönün ve görevi tamamlayın.

SEA OF OKHOTSK-RUSSİA-MERCENARY CAMP
Göreve başladığımız yerde hemen bir adam geliyor sakin olun ve gelmesini bekleyin gelince onun işini bitirin. Sağdan devam edin ve pcyi hekleyin. Bunu radar için yapıyoruz ve beş tane var hepsinden. Yoldan devam edin ileride baya bir sürünüp bir yere çıkacağaız. Çıktığımız yerde bir adam var hemen atılmayın ileri doğru elinde fener var sizi görebilir adam arkasını dönünce boğazlayın sağ tarafta bir taş var ona gidip ip bağlayın ve aşağı doru üçgen tuşunun yardımı ile hızlı bir şekilde inin. Aşağıda çok fazla bekleyen var 2 ya da 3 olabilir. Hepsini öldürün ve çadırın içine girin bir pc daha heklediniz bu iki oldu. Sağlık çantası da var hemen orda ister alın ister almayın. Yola devam edin şimdi bir video daha var. Sese karşı hassas duvar mayınlarını nasıl etkisiz hale getireceğimizi anlatıyor. Yuvarlağa basın ve eğilin çok yavaş adımlarla ilerlemeniz lazım ses çıkmasın yani yanına kadar gidin. Bir yeşil bir kırmızı yanıyor. Tam yeşil yandığında bu geç demek değil sakın geçmeyin siz “x” tuşuna basın alıp hemen cebe atarsınız böylece. Bu iş bu kadar koymak isterseniz silah seçtiğiniz yerden seçin ve eğilin sonra bir duvara yaklaşın ve “R1” e basın. Mayını aldık ve devam ediyoruz. Lazerleri geçip toggleları bulun ister hackleyin ister hacklemeyin keyif size kalmış. Hemen oradaki adamı da halledip sağdan devam edin. Pcyi hekleyin( bu üçtü) ve yukarı doğru gidin, lazerleri de geçin ve merdivenlere kadar gelin. Karşıda bir ilerde solda bir ve yukarda bir olmak üzere 3 kişi var sizi bekliyor ışığı söndürün derim. Sonrası size kalmış. Adamları temizleyin ve ileri gidin. İlerde motorları göreceksiniz jeneratör tarzı onları delerseniz yan görevleri yapmış olursunuz. Delmeseniz de fark etmez. Keyif sizin. İlerdeki pcyi bulun ve onu da hekleyin. Dört oldu bir kaldı. Aynen devam edin ve yolun bittiği yerde wall mine kullanıp patlatın. İple sallandığınız yere çıktığınız. Yol ayrımında sağa dönmüştük şimdi sola sapacağız. Oraya kadar gelin ve soldan devam edin. Yavaş olun 2 mayın daha var. Onları da alıp aynen devam edin. Çıktığınız yerde 3 adam artı son hekyeceğiniz pc var. İşinizi halledin ve sol tarafta circuit by passı yapıp sağ tarafta kırmızı ışığın yandığı yerde bir delik ordan devam edin. Bütün adamları temizleyin. Ve ilerde kutunun üzerinde sallanan iple yukarı çıkın. Eğer bütün kampı temizlerseniz. JBA’nın görevini yapmış olursunuz.SEA OF OKHOTSK-HONEYMOON
KARGO TANKERİ


Oyuna hemen başladığınızda sola dönün ve karşıdan gelen adamı boğazlayın biraz ilerde bir adam daha var hemen kapının karşısında onun da işini bitirin ve hemen açık olan yerden girmeyin karşınızda bir kapı daha var oradan devam edin ve güvertedeki adamları temizleyin. Açık olan yerden devam edip sola dönün. Dikkat edin burada yakalanma ihtimaliniz çok yüksek adamlar ellerinde elektrikle bayıltan silahlarla geziyorlar. Yakalanınca kurtulmak yine sizin elinizde, maymuncuk kullanır gibi kaçacaksınız, dikkat edin. Açık yerden girmiştik en son olarak ilerleyin ve adamı bulup bir konuşma yapın şimdi bombaları imha etmek sizin elinizde gerçi siz çalıştırıp siz imha edeceksiniz. Bombaların hepsi aynı yerde, dışarıda aramanıza gerek yani. İlk bombamız duvarda asılı, bombayı elinize alın ve sadece analog kontrolü ile sağ sol yapın doğru kabloya gelince joystic titremeye başlayacak. Bu şekilde bütün kabloları hallediyoruz. Toplam dört bombamız vardı bu ilki. Bulunduğunuz katta bir bomba daha var onu da halledin Hemen arkanızdaki merdivenden inin sağdaki araya girin ve karşınızdaki kamerayı bozun bombayı halledin bu üç oldu. Hemen orda bir de ara var sürünüp geçiyorsunuz karşıya orda ki bombayı da halledin bu sonuncusuydu. Şimdi geri dönüyoruz şimdi karşı kapıya kadar gidin yerde bir ara var sürünerek karşıya geçin. Açık bir sandık var sandığa gidin ve onlara göz atın bunlar kaçak silahlar NSA’ya bir görev yaptık. Şimdi taa ilk başladığımız yer varı oraya kadar gelin ve yukarı çıkın yukarda bir tooggle var ve çalışıyor dikkat edin isterseniz dürbün ile frekansını yakalayıp hackleyin yada pistol ile geçici olarak bozun ve arkasına geçip onu tamamen devre dışı bırakın. Devam edin ve 901 nolu odayı bulun. Emile ile konuşup görevi bitirin.


KINSHASA CONGO HOTEL
Evet belik de oyunun en zevkli yerini oynayacağız şimdi sizinle. Çünkü bence oyunun tam bir casus gibi hissediyorsunuz kendinizi.Burda bulduğunuz objeleri iyi kullanmaya bakın. Hiç bir ekipmanınız olmadan göreve başlıyoruz. Direk olarak ilerleyin biraz ilerledikten sonra bir odaya gireceğiz hemen yukarı çııkmayın, içerde üç kişi var, adamları tek tek yakalayın hepsini halletikten sonra dışarı çıkın duvarda bir boşuk var ordan içeriye sızın. Diğer tarafa geçip asansörü çağırıp yukarıya çıkın.
Burda dikkat edin ışıklar bir gelip bir gidiyor siz gittiği zaman hamlelerinizi yapın. Genel olarak buna dikkat. Asansörden hemen çıkmayın ıslık çalın ve asansörün bittiği yere asılın. Adamlar tek tek geliyor zaten her gelmeye birini çekin aşağı. Yukarı çıkın ve direkt karşınızdaki kapıdan devam edin. Önce sağdan gidiyoruz. İlerleyin koridorun sonuna gelmeden save atın. Şimdi mümkün olduğu kadar yavaşız. İlerde hemen karşınızda biri var ışıklar gidince onu halledip devam edin. Emile'nin olduğu odayı bulun içeriye giremiyorsunuz. Yola aynen devam edin ve koridorun sonundaki odaya girin yanlız ışıklar gidince. İçeri girer girmez hemen sağınızdaki dolabın üzerindeki şarap şişesini alın ve tam köşeye doğru fırlatın adam ona bakacak ne oldu diye? Bu ara siz hemen arkasından süzülüp boğazlayıp içeri mutfağa çekin. Pcyi kurcalayın, şimdi yukarı çıkacaksınız. Dikkat bir adamda orda var. Işıklar gidince doğru yukarı ve onu da halledin. Duvardaki kasayı bulun, hekleyin ve planların kopyasını alın bundan bir tane daha var. Şimdi aşağıya inin ve yol ayrımının olduğu yere kadar dönün. Burda soldan devam ediyoruz. 905 nolu odayı bulun kapıyı çilingirle açın ve içeri girin buraya sadece objeyi almak için girdik. Çıkın ve aynen yola devam girmediğiniz diğer kapıyı bulun, merdivenlerden yukarı çıkın adama dikkat, ışıklar gidince hemen onu da hallediyoruz. Bütün koridoru temzileyip soldaki kapıdan öyle devam edin derim. Kapıyı hackleyip içeri girin, pcyi bulun ve onu da hackleyip gelen mailleri NSA'ya bildirin, siz maillere bakınca odaya girecekler çok dikkatli olun. soldaki odaya girin ve dosyalara göz atın. Aradığınız dosyayı bulduktan sonra Emile'nin odasına gidin.HISHAM HAMZA
Emile ile konuştuktan sonra bir görev daha alıyoruz. Hisham Hamza'yı öldürmek. Öldürmeyip kaçmasına yardımcı olursanız NSA'ya görev yapmış olursunuz. Odadan çıkın ve asansöre dönüp ekipmanlarınızı alın.

HOTEL-2
Sağdan ya da soldan hiç fark etmez, devam edip aşağıya inen yere gelin. Yukarda siper alarak aşağıda gezinen iki adamı sniper ile vurun. Aşağı inin sağdan devam edin, koridorda gezinen adamı da öldürüp mutfağa kadar gelin. 2 adam daha var biraz dikkatli olun. Burda save isteyecek atın ve rahatlayın. Kapıyı bulun içeri girin ve Hamza'yı bulun. Şimdi onunla devam ediyoruz. İlerde devrilmiş kapakların oraya gelip havuzun orda gezinen adamları halledin. Şimdi temizlediğiniz yere giderek rahat rahat karşıya geçebilirsiniz. İlerdeki koridora gelin sağdaki kapıdan devam edin bahçede iki kişi daha var dikkat. Onları da temizleyip garaja kadar gelin. Hamza'ya beklemesini söyleyin içerde iki kişi var adamımız vurulabilir. Termali açın ve adamları gözünüze kestirin ikisini de hallettikten sonra Hamza'yı bu cehennemden postalayın.

JBA H.Q. PART TWO
Oyuna başlar başlamaz hemen arkanızdaki kapıdan girin. Burası bu kadar sokağa çıkmıyoruz. Artık içeriden devam edeceğiz. Aynen ilerleyin merdivenlerin oraya gelin ve bekleyin adamınız içeri gelecek. Onu temizleyip yola aynen devam edin. Ardı ardına dizilmiş lazerleri bulun, yukarıdaki boruya tutunarak karşıya geçin. Kapıyı hackleyip yavaşça içeri süzülün, sol tarafta bir oda var amacımız buraya girmek ama hemen ilk kapıdan değil arkadan dolaşacağız. Burası tam anlamıyla bir karargah. Çok dikkatli olun hemen hemen her köşeden sonra bir kamera veya bir toogle mevcut. Hemen başınızı kaldırın ve yukarıdaki cam.ı bozun. Kapıdan devam edin ve dikkat edin. İçerde bir adam olacak. Onu da halledip diğer kapıdan öbür elemanın çıkmasını bekleyin. Onu da temizleyince artık içeri girebiliriz. İçeri girin ve lazerlerle kameraya dikkat edin. Onları yavaş yavaş halledin ve pc. nin başında oturan adamı da temizleyip bilgisayara gelen maillere bakın. Bir seçim yapacağız. Gelen mailleri Lambert’a yollayın. Şimdi haritanın olduğu odaya kadar gelin.(Bir dünya haritası) bilgisayara gelen maillere bakın ve lazerleri geçin. Karşımıza bir kapı çıkacak kapıyı hackleyip aşağıya inin. Save isteyecek atın ve sağ sapın. Kapıdan girmeden önce tanıdık kimse varsa hepsi ile helalleşin çünkü içerde ne ararsanız mevcut. Çok ama çok dikkatli olun. Önce sol üst taraftaki pc.nin başına geçin işinizi bitirince camla kaplı bir yer var(red mercury) kapının şifresi1429. Bilgisayara göz atmayı unutmayın. Panele doğru yaklaşın 127 numarayı girin ve taramayı yaptırın. Siz işinizi halleder halletmez içeriye gaz verilecek. Hemen boruyu bulun ve karşıya tutunarak geçin. Havalandırmadan çıkın. Sağ taraftan devam edin yukarda bir oda var odaya girer girmez dosyaların saklandığı dolabı bulun ve NSA’ya bir görev daha yapın. Şimdi survilance odasına gidiyoruz odaya gelin. İçerde bir kişi bekliyor olacak. Onu temizleyip bilgisayara göz atın. Şimdi merdivenlerden inip devam ediyoruz kameralara dikkat edin. Hemen karşıda duvarın köşesinde bir kapak var açın ve oradan devam edin. Çıktığımız yerde exit yazan yeri bulun oradaki kapıdan gireceğiz ama dikkat edin içerde bir yada iki kişi olması lazım. Adamları temizleyince bombayı imha edin. Bunlardan iki tane vardı. Bir gitti bir kaldı. Diğeri de ilk JBA.H.Q. PARTS ONE da çatıdaki uydunun orda oraya gidin ve onu da halledin. Onu da geçince artık bölümü geçebilirsiniz. Aşağı inin ve kapıya kadar gelin.

NEW YORK
Her şeyden önce şunu söyleyeyim burada bu zamana kadar ne kadar saklandınızsa iki katı saklanmak zorundasınız. Çünkü diğer askerlerin de sizin gibi gece görüş, termal ve Emf kameraları var. Karanlıklar artık eskisi gibi güvenilir değil yani bir kutunun arkası sizin için nefer olabilir. Adamları tek tek seri hareketlerle öldürmelisiniz. Fazla vakit kaybı canınızdan eder. Burada sadece kameraları, toggle ve bombaları bozabiliyorsunuz. Yere yakın yerlerde spot ışıklar var. Çok denedim patlatmayı ya da bozmayı ama olmuyor. Bu yüzden çok dikkat edin.
Göreve başlar başlamaz iki adamla karşılaşıyorsunuz. Aynen yola devam edin ilk kapıyı bulun ve içeri girin. Dikkat edin yerler gıcırdıyor. Çok yavaş atın adımlarınızı. İçeride biri olacak onu temizleyip kapıdan geçip ilerleyin. Daha önce de söyledim burada çok yavaş olun hemen ilerdeki duvar mayınını alın. Tel örgünün olduğu yere kadar gelin. Burada bayağı bir atlayıp hoplayıp zıpladıktan sonra iple sarkıldığınız yeri bulun.(büyük boruların orda bir çıkıntı var oradan sarkılıyorsunuz) aşağı sarkılın ve Jamie’yi bulun yanında bir adam daha var konuşmaları bittikten sonra adam uzaklaşıyor. Aşağıya inip Jamie’yi öldüreceksiniz. Biliyorum bu sizin için zor olabilir ama yapmak zorundasınız. Onu da hallettikten sonra bombanın kablolarını kesin ve yola aynen devam edin. Şimdi başladığınız yere dönün ve karşıya geçeceğiniz büyük kabloya tutunarak diğer binaya geçin.

NEW YORK
Başlar başlamaz hemen sağa doğru dönün ve asansörü bulun kilitli kapağı açın. İçerde Enrica sizi bekliyor olacak. Bize Moss’un kaldığı odadan bahsediyor numarası 68. asansörden çıkar çıkmaz sağdan ilerleyeceğiz. İlerde soldaki odaya yaklaşın içerde iki kişi var konuşmaları bitince yavaşça içeri sızın ve adamın işini bitirin bu sırada diğer çıkmış olacaka odanın diğer kapısından devam edin. Hemen çıkınca diğer adam da dışarıda kapının önünde isterseniz bash door yapın. Adamı halledince merdivenlerden yukarı çıkacağız çıktığımız yerde bir adam var. Ona dikkat edin. Uygun zamanı kollayın ve işini bitirin. Koridordan devam edin ve duvar mayını var dikkat. Burada ben bir şey deneyebilirsiniz. Duvar mayınları koyup ıslık çalma olayı vardı izlediğimiz videolarda bir kene deneyin çok eğlenceli. Mayını koyun ve ıslık çalıp adamın gelmesini bekleyin. Adam gelir gelmez mayına bir kez ateş edin ama uzaktan ve hemen saklanın. Eğer mayını tutturamasanız bile adam telaştan ateş etmeye başlıyor ve ses çıkınca da mayın patlıyor :) Burada bunu deneyebilirsiniz. Devam edip kapıyı bulun içeri girin ve merdivenleri takip edin. Çıktığınız yerde adamlar var bir duman bombası işiniz kolaylaştırır. Onları temizleyip devam edin. Çıktığınız yerde yukardan gitmek için bir tutunma yeri yapmışlar toggle ve kameraya yakalanmamak için daha iyi bir seçim olabilir. Yukarı tırmanın ve yavaş adımlarla ilerleyin çıktığınız salon gibi yerde ilerde karşıda bir oda var Moss içeride yanında da biri var ama alt katta da adamlar sizi bekliyor 2 kişi de orda. Hemen dürbüne çıkarın ve Moss’un koruduğu bombaya zomm yapın frekansı yakaladınız bombayı dürbün ile uzaktan heckleyip çalışmasını sağlayın. Moss telaşa kapılacak ve ikisi bir bombayı durdurmaya kalkacak bu sırada aşağıdaki elemanları temizlemeniz için iyi bir fırsat onlar bombayı durdurana kadar siz adamları temizleyin. Adamları öldürünce sıra Moss’a gelecek sniper ile bunu çok rahat başarabilirsiniz. Herkesi temizleyince bombanın yanına gidip bombayı imha edin. Dışarı çıkın ve koridorun sonundaki kırmızı kapıyı bulun fıskiyenin olduğu odada iki kişi var onları halledip aynen ilerleyin kapıdan geçiş yapın.

NEW YORK- EMİLE İLE HESAPLAŞMA
Daha önceki demolarda izlemiştik Emile bize görevlerini tam yapmadığımız için kızıyordu. Hatta attığı tokat sonrası “bu disiplin için” demişti. Şimdi izlediğimiz demodan anlıyoruz ki Sarah FISHER’da ölmüş ve Lambert teröristlerin eline geçmiş. Emile ile karşılaşana kadar sadece ilerleyin yol ayrımlarında bir yolu tercih edin sağ sol fark etmez her yol ileride birleşiyor. Son kez dışarıyı gördüğünüz yerde sağda kutu yığınlarını bulun hemen Emile ile karşılaşmadan önce. Kutuların üzerindeki Flash Bangleri kesin alın. Bunların sayesinde oyunu çok rahat bitireceğiz. 2 tanesini de alınca artık Emile ile karşılaşabilir. Hiçbir ekipmanımızın olmayışı sizi korkutmasın hatta ne kadar az ekipman o kadar az iş demek. Emile Sam’i yakalamış ama bizim çilingir ustası yine kaçtı ve Lazerle donatılmış bir yere geldik lazerleri bozamıyorsunuz. Yalnız Emile’nin ateş ettiği yer lazer ise orası bozuluyor ve siz oradan devam edebiliyorsunuz. Bu ilk ve zor olan yol. En kolayı ise şu; Emile bir ateş etmeye bütün şarjörü boşaltıyor. Tam doldururken onun olduğu yere flaş atın bu size bayağı bir zaman kazandıracak. Emile flaşın sayesinde kendinden geçerken. Siz önünüzde size siper olmuş duvarın üzerinden atlayarak ortaya kadar gelin. Burada lazerleri bozduğunuz paneli göreceksiniz. Şimdi bütün lazerleri kaldırın ve fırsatını bulunca bir flaş daha atın ve hemen Emile’nin yanına koşun ve zevk size kalmış ister kapın boğun isterseniz “L1” ile boynunu kırın. Artık oyun bitti, oyunun sonunu zevkle izleyebilirsiniz.Son olarak bir şunu demek istiyorum Splinter Cell Double Agent bana Syphon Filter’ı hatırlattı. Sam Fisher Gabriel Logan’ı, Enrica ise Lian Xing’in birebir kopyası gibi. Demolar, hareketler tam bir nostalji tadında oldu benim için. Ve şunu da söylemekte yarar var hiçbir Splinter Cell oyunu Double Agent kadar zevkli değil. Oyunu denemeyen varsa bir baksın derim. Kendinize iyi bakın XOYUN’da kalın…cız;)

Kaynak : xoyun.com