ßurak Kut ( burak kut kimdir) Biography

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Burak Kut

Burak Kut, yakışıklılığı ve farklı sesi ile, her zaman sevenleri bulunan nadir sanatçılardan birisi. 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelen sanatçı, orta okulda, okul korosuna katılarak müzik yaşantısına başlamış. Lisede okurken, okuduğu okulda müzik derslerinin bulunmaması nedeniyle okuldan ayrılarak İstanbul Anadolu Güzel Sanat Lisesi’ne geçerek, müziğin hayatında ne kadar önemli olacağını belirtmiş oldu.
Kabataş Erkek Lisesi’nde, okul adına katıldığı yarışmalarda 3 kez birinci olan
, öğretmenleri tarafından, geleceğin yıldızları arasında gösterilmiştir kesin.
Büyükşehirlerde bulunan bir çok iyi kulüpte şarkı söyleyen sanatçı, flüt çalarak ve yorumculuğu ile profesyonel hayatına başladı.
İlk albümü Benimle Oynama - Çılgınım albümü, dönemin en çok ses getiren albümleri arasındaydı. O yılları hatırlıyorum. Bebeksi yüzü ile kısa sürede ünlenmiş, hayran sayısını milyonlara ulaştırmıştı. Bir çok konser veren Burak Kut, neredeyse tüm müzik ödüllerine sahip oldu.
Sonraki albümü olan Nereden Geldim Nerelere Gideyim, sanatçının, müzik piyasasında kalıcı olacağının göstergesiydi. Bu albümde yer alan Yaşandı Bitti adlı şarkı, hala dinlenen ve sevilen şarkılar arasında yer alıyor. New York’ta çekilen klibi ile de gündemi uzun süre eline geçiren sanatçı, bu şarkısında farklı bir tarza yöneldi ama sonra bu tarzdan malesef vazgeçti. Sanırım, agresif havayı sevemdi.
Bir çok müzik etkinliği arasında, üçüncü albümü olan Küçük Prens’i çıkaran Burak Kut, askerliğini yaptı ve daha sonra 7 yıl müzik piyasasından uzaklaştı. Bu dönemde operaya yönelen şarkıcı, sesinin güçlülüğünü de bir çok kez ispatladı. dördüncü albümüne kendi ismini veren yakışıklı sanatçı, 2007 yılında çıkardığı Komple albümü ile, sanki hiç ara vermemiş gibi tekrar en sevilenler arasına girdi. Özellikle çocuk müzikseverler tarafından çok sevilen Komple şarkısı, yabancı bir şarkının coverıydı.
Burak Kut Resimleri


Burak Kut, nazik tavrı, beyefendi kişiliği, yakışıklılığı, insanlara saygısı ile hep adı iyi şekilde anılan ünlüler arasında yer aldı. hiç bir zaman magazin ünlüsü olmayan saygın ses, doğuştan gelen bir masumiyete sahip ve bunu hiç bir zaman yok etmedi. Şarkı sözleri de sakin tavrını her zaman korudu.
Beyaz Kalp sitesinde yer alan bir çok sanatçıdan birisi de Sayfayı ziyaret ederek, sanatçının videolarını ve resimlerini inceleyebilirsiniz.