STK'lardan Polise Teşekkür ziyareti

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1

STK'lardan Polise Teşekkür ziyareti konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Mardin’in Nusaybin ilçesinde Sivil Toplum Kuruluşları (STK) yöneticileri, geçtiğimiz günlerde kaçırılan 9 yaşındaki kız çocuğunun 1 saat içerisinde bulunması nedeniyle İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Kara’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

STK temsilcileri adına konuşan Esnaf kefalet Kooperatif başkanı Zeynel Tunçalan, ziyaret amacını şöyle açıkladı;
“biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde ilçemizde bir çocuk kaçırma olayı meydana geldi. Polisimizin çabalarıyla çocuğumuz 1 saat gibi bir sürede bulundu. Olayı işleyen faillerde adalete teslim edildi. Polisimizin bu kadar özveriyle çalışmasından dolayı Emniyet teşkilatı adına Sayın Emniyet Müdürümüze teşekkür ediyoruz”.

STK Temsilcileriyle birlikte Emniyet Müdürünü ziyaret eden kızın babası Kemal Kızmaz da kızı bulmada gösterdikleri fedakârlıktan dolayı Polise teşekkür etti.

-“VATANDAŞIN YANIMIZDA OLMASI BİZİ MOTİVE EDİYOR”
Nusaybin Emniyet Müdürü Kara, Polisin ilçede özverili bir şekilde çalıştığını söyledi.
Vatandaşları yanlarında görmenin kendilerini motive ettiğini kaydeden Kara; “bu bizim yapmamız gereken bir işti. Ülkenin değişik yerlerinde Polis – Halk el ele çalışmalar yapıyor. Nusaybin’de en sade vatandaşın dahi bizimle diyalogda olmasını istiyoruz. Kaçırılan çocuğumu da Polis – Halk dayanışmasıyla bulundu. Güzel bir çalışma oldu” dedi.

-ESNAF KEFALET, AİLEYE AVUKAT TEMİN ETTİ
Öte yanda kaçırılan çocuğun babasının esnaf olması nedeniyle Esnaf Kefalet Kooperatif başkanlığı aileye Avukat tayin etti.
Esnaf Kefalet Kooperatif başkanı Tunçalan; “mağdurun babası bizim üyemiz. Böyle bir olay başlarında geldiği için hepimiz üzgünüz. Oda olara bizler de kendilerine avukat temin ettik. Dava sonuçlanıncaya kadar temin ettiğimiz Avukat aileyi savunacaktır. Tüm dava masrafları yine odamız tarafından karşılanacaktır” şeklinde konuştu. / Arif Altunkaynak / Mehmet Doğan - Nusaybinim.com