Subaşı Köyü Akçakoca Düzce

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Akçaskoca Subaşı Köyü - Subaşı Köyü Hakkında - Subaşı Köyü Tanıtımı - Subaşı Köyü Resimleri
Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi. köy daha önce şimdi fındık bahçeleri olan ve köylülürin tabiri ile eteyka denilen mevkii de bulunmaktaymış. Daha sonra o bölgede baş gösteren bir salgın hastalıktan dolayı köy zaman la şimdi bulunduğu mevkii taşınmıştır. bu tarihi bilgi en az 2 asır öncesine dayanır.


Coğrafya

Düzce iline 19 km, Akçakoca ilçesine 20 km uzaklıktadır. Şifalı su mevkiinden 4 km içeride yeşillikler içinde bulunmaktadır.Ayrıca Şifalı suyun taş gibi hastalıklara faydalı olduğu söylenmekte ve köyde tüketilmektedir.

Köy Muhtarı: Mustafa DEVRİM

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 03806255205

Cep Telefonu: 05327022139

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2008 368
2000 329
1997 333

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Ama havyancılık ta azalma olmuş köy daha çok fındık la geçemini sağlamaya başlamıştır. Ayrıca köyün gençliği dışa açılımı başlatmış ve kendilerine ek gelir yollarını bulmuştur.


Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ilköğretim5.sınıftan sonra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net


Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz