Suikastin Perde Arkası - Harun Tuncer

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Harun Tuncer Suikastin Perde Arkası kitap tanıtımı - kitap özetiKitabın künyesi
Suikastin Perde Arkası
Harun Tuncer

Çamlıca Basım Yayın

» Araştırma
» İnceleme

Fiyatı : 12,00 TL

Nisan 2010, 264 sayfa, ISBN: 9789944905824


Kitap hakkında

Ermeni İhtilal Çetesi komitecileri, düzenleyecekleri suikast için bütün hazırlıklarını tamamlamışlar, en ince ayrıntıyı dahi hesaplamışlardı. Padişah, Cuma günü Yıldız Camii’nde namazı eda ettikten sonra caminin iç kapısına geliyor, oraya kadar yanaşan arabasına biniyor ve merasim eşliğinde sarayına dönüyordu… Sultanın bindiği araba, tam bir dakika 42 saniye sonra avlu kapısına varıyordu.

Ve o gün… avlu kapısında bekleyen arabalar arasında, özel olarak üretilen o araba da vardı… İçindeki “Cehennem Makinesi” adlı bomba, bir dakika 42 saniyeye ayarlanmıştı!..

İşte bu kitapta, 21 Temmuz 1905 Cuma günü Sultan İkinci Abdülhamid Han'a yapılan “Yıldız Suikasti” anlatılıyor. Bu kitabı okurken bazen eserin bir polisiye romanı andıran havasına kapılıp gidecek, sorgu hâkimlerinin kıvrak ve parlak zekâsıyla büyülenecek; bazen de macera dolu firar ve ölümlere şahitlik edeceksiniz… Üstelik bir bombanın birkaç masumu öldürmekten çok daha öte bir anlam taşıdığını görecek, hain planların sadece sultan için tertiplenmediğini, suikast başarılı olursa İstanbul’un altının üstüne getirileceğinin hesaplandığını da öğreneceksiniz…

Kitap kapağı