Sünger Bob (Kare Pantolon Kimdir - Hakkında)

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Sünger Bob (Kare Pantolon Kimdir - Hakkında)

Resimin Büyük Halini Görmek İçin Tıklayın
Sünger BobNickelodeon kablolu TV şirketi için Stephen Hillenburg tarafından yaratılmış bir çizgi dizidir. Stephen Hillenburg aslında bir deniz biyologudur. Esas karakter; Sünger Bob, Yengeç Krusty restoranında çalışan bir ızgaracıdır. Saf bir karakter olmakla beraber çok da iyi kalplidir. Genellikle kare pantolon giyer, üzerinde ise kravat ve gömlek. Çorapları dize kadar çekilidir. Sarı ve deliklidir. Onu ilk defa görenler genellikle “Aaa, peynire bak.” derler. Çok şirin bir görüntüsü vardır.
SÜNGER BOB TANITIM
Sünger Bob, Nickelodeon'un en popüler çizgi filmidir. Video oyunları ve 2004 yılında çekilen aynı isimde bir filmi vardır.
Karakterler

vSünger Bob: Dizinin esas karakteridir. Yengeç restoranda ızgaracılık yapar. Ananas bir evde yaşamaktadır.
vSalyangoz Gary: Sünger Bob'un evcil hayvanı olan salyangozdur.
vDeniz Yıldızı Patrick: Kayanın altında yaşayan bir denizyıldızıdır. Sünger Bob'un en iyi arkadaşıdır. Sünger Bob'tan daha saf ve o kadarda geri zekâlıdır.
vSquidward Tentacles: Bir ahtapottur.ve Sünger Bob'un kapı komşusudur. Sünger Bob'dan dolayı evini satamamıştır. Yengeç restoranda kasiyerdir. Sünger Bob'tan nefret etmektedir. Fakat onun üzülmesine dayanamaz.
vSquilliam Tentacles: O da Squidward gibi bir ahtapottur. Squidward’ın aksine çok zengindir. Fakat dizide çok az bölümde oynamıştır. Her zaman Squidward'ı ezmiştir.
vSandy Cheeks: Teksaslı bir sincap ve Sünger Bob'un arkadaşıdır. Sualtında kendisinin nefes almasını sağlayan camdan bir evde yaşamaktadır. Ayrıca okyanusta Deniz Karetesi adlı bir dövüş bulmuştur.
vBay Yengeç: Yengeç restoranının sahibi yengeçtir. Parayı sever. Genellikle "Bay Yengeç" diye çağırılır.
vPearl Krabs: Bay Yengeç’in balina kızı.
vSheldon J. Plankton: Chum Bucket restoranının şeytani sahibi ve Yengeç Krusty’den nefret ediyor. Yengeç-Burger’in formülünün çalınmasını istiyor. Ayrıca karısı bir bilgisayardır.
vUçan Hollandalı: Kötü kalpli bir hayalettir. Birçok kişi ondan korkar ve deniz canlılarını sürekli korkutur. Sünger Bob’la birliktedir. Ve bir bölümde sünger Bob’u bir çileğe Patrick’i bir üzüme ve Squidward’ı ise bir muza çevirmiştir.
vMrs. Puff: Sünger Bob’un her seferinde kaybettiği sürücü sınavının kazanmak için gittiğin okulun öğretmenidir. Sünger Bob'a her sene katlanmaktan çok sıkılır ve bir kirpi balığı’dır.
vMr. Puff: Mrs. Puff’un kocasıdır ama balıkçılar tarafından yakalanmıştır.
vIstakoz Larry: Bikini plajında vücut geliştiricidir ve halter kaldırır.
vPerch Perkins: Bikini altı TV'nin sunucusudur ve bir tatlısu levreğidir.
Yerler


 • [*] Dizi, Bikini Bottom adında bir kasabada geçer. Bikini Bottom, Büyük Okyanus’dadır. Şehirde birçok yer vardır.
  [*] Yengeç Restaurant Bikini Bottom kasabasındaki bir fast food restoranıdır. Sahibi Bay Yengeçtir.
  [*] SüngerBob KareŞort’un evi Bir ananastır. SüngerBob KareŞort ve Salyangoz Gary orada yaşar. Ev tohum'dan oluşmuştur.
  [*] Deniz Yıldızı Patrick’in evi Büyük bir kaya parçasıdır. Kumdan odalar vardır.Ayrıca tv hariç bütün eşyalar kumdandır.Ayrıca bu evi Patrick kendisi yapmıştır.
  [*] Chum Bucket Restorandı Sheldon Plankton'unun restorantıdır. Kimse orada yemek yemez.
  [*] Bayan Puff Sürücü Okulu Süngerbob'un ehliyet almaya çalıştığı fakat sürekli feci kazalar yapıp başaramadığı ve Bayan Puff’ın bu durumdan bıktığı ve açtığına pişman olduğu sürücü okulu.
Squidward'ın Evi * Squidward'ın evi adam kafası şeklinde mavidir. Sünger Bob ile Patrick girmek için çok uğraşırlar ama Squidward almak istemez ve de onlar girince çok sinirlenir. Squidward evinde genelde klarnet çalar.