Suriye Spor Heyeti Mardin Belediyesini Ziyaret Etti

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
SURİYE HASEKE BASKETBOL HEYETİ BAŞKAN AYANOĞLU'NU ZİYARET ETTİMardin Belediye Gücü Spor Kulübü ile dostluk maçları yapmak üzere Mardin’e gelen, Suriye Arap Cumhuriyet El Haseke Kız ve Erkek Karma Basketbol Takımı heyeti Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu’nu ziyaret etti.

İki ülke Cumhurbaşkanlarının başlattığı dostluk girişimlerinin meyvelerini vermeye başladığını ifade eden Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, Haseke heyetini Mardin’de görmekten son derece mutlu olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor İl müdürü Cevat Ercan ve Belediye Gücü Spor Kulübü teknik heyetinin de hazır olduğu görüşme son derece sıcak bir ortamda gerçekleşti. Türkiye ile Suriye arasındaki sınırların yapay olduğunu söyleyen Başkan Ayanoğlu; “Şu an da birçok vatandaşımızın Suriye’de akrabaları var. İki ülke arasında vizenin kaldırılmış olması dostluk ve kardeşlik ilişkilerine çok olumlu katkılar sunacaktır.”dedi.

Haseke Heyeti de iki il arasındaki komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi amacı ile spor kulüpleri arasında dostluk müsabakalarının yapılması kararlaştırdıklarını ve Mardin’de kendilerine gösterilen sıcak ilgiden dolayı son derece memnun olduklarını söyledi.

Suriye Haseke basket takımı ile Mardin Belediye Gücü Spor Kulübü basketbol takımları ile iki ayrı dostluk maçı yapacaklar. Dün Atatürk Kapalı spor salonunda erkek basketbol takımları arasında yapılan maç Mardin Belediye Gücü Spor Kulübü’nün galibiyeti ile sonuçlandı. Bu akşam da kız basketbol takımları arasında müsabaka yapılacak.

mardinx.com