Sütözü Köyü Terme Samsun

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Sütözü Köyü Terme -Sütözü Köyü Hakkında -Sütözü Köyü Tanıtımı - Sütözü Köyü ResimleriSamsun

Bilgiler

Nüfus 671 (2000)

Koordinatlar

Posta Kodu 55600

Alan Kodu 0362

Yönetim

Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi

İl Samsun

İlçe Terme


Sütözü, Samsun ilinin Terme ilçesine bağlı bir köydür.
Tarihi


koyümüzün adı eskiden yaşamış ve adı muşruf olan bir kadına aittir.Daha sonraları bu isim cumhuriyetten sonra sütözü ismini almıstır.

KültürSamsun iline 50 km, Terme ilçesine 15 km uzaklıkta olup 3 mahalleye ayrılmaktadır. Bunlar KARAAHMET, ARIKLI VE DALYASI mahalleleridir. Ayrıca bu üç mahellerinin çoğu aynı soyadları taşımaktadır. bunlar demirbaş .öztürk. yılmaz .ışıtan ve KARAASLAN soy isimleri.merkezi KARAAHMET MH olup ve muhtarlık merkez mahallesinde bulunmaktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. koyün iklimi tipik bir karadeniz iklimidir. Her mevsim yağışlıdır,

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri

2007 680

2000 671

1997 650

Ekonomi

Köyün ekonomisi mobilya-ulaştırma ajentası tarım ve hayvancılığa dayalıdır.seracılık yeni yeni gelişmeye başlamiştır.tarım genellikle,fındık,çeltik,mısır,soya fasülyesi şeklindedir.

Altyapı bilgileri


Köyde ilköğretim okulu içme suyu şebekesi vardır kanalizasyon şebekesi Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi de bulunmaktadır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik-internet ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi


Kaynak : Yerel NetKöyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz