Suyun İnsanlar İçin Önemi Nedir ?

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Suyun İnsanlar İçin Önemi Nedir ?

Su bir hidrojen ve 2 oksijen elementinden meydana gelen tatsız ve kokusuz bir maddedir. Su yaşamımızı sürdürmek için gerekli bir inorganiktir ( insan tarafından oluşturulamayan bir gereksinim). Bunun nedeni canlının enerji üretiminde çok büyük önem taşıması ve hayati organlarımızın suya ihtiyaç duymasıdır.Su sadece hayati organlarımıza yardımcı olmaz. Zehirli maddelerin terleme yoluyla atılmasında yine su ile yapılır. Suyun %1’lik bir düşüş göstermesi Susuzluk Hissi, Isı düzeninin bozulması, Aşırı terleme, Performans azalması ve yorgunluğa sebep olur.


Suyun vücutta kullanılması için bir çözücü olarak alınması gerekir. Meyve Suyu, Maden Suyu, Çay, Kahve gibi iç içecekler ise bir çözeltidir ve yani suyun görevini tam olarak yerine getiremezler. Bu nedenle bir bardak su ile bir bardak kahve veya meyve suyu ile arasındaki fark inanılmazdır.


Büyük petrol şirketlerinin doğaya verdiği zararı önlemek için hala bir önlem alınmazken küresel ısınma nedeniyle ileriki yıllarda su sıkıntısı çekilebilir. Şu anda Birleşik Milletler Çevre biliminin yaptığı araştırmaya göre 1,4 milyar km su dünyada bulunmakta.
 

K

Kayıtsız Üye

#2
çok güzel anlatım siteyi tavsiye ediyorum
 

K

Kayıtsız Üye

#4
Arkadaslar eger bol su icerseniz emin olun k size cok yararli olacaktir ozelliklede bobregin rahatsizlik olanlara ben size ilac almadan once bol su icmenizi oneririm ama bu anlatimda cok iyiydi tesekkurler