Taşçıahiler Köyü Gölpazarı Bilecik

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Gölpazarı Taşçıahiler Köyü Bilgileri -Taşçıahiler Köyü Hakkında - Taşçıahiler Köyü Tanıtımı -Taşçıahiler Köyü ResimleriTaşçıahiler , Bilecik Gölpazarı ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: GÖLPAZARI

İl:BİLECİK

İle Uzaklığı:56 km

İlçeye Uzaklığı:11 km

Rakım:776m

Nüfus:

2000:35
1997:48

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Bilecik iline 56 km, Gölpazarı ilçesine 11 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği olması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: Bilgi yok.

Altyapı bilgileri

Taşçıahiler köyü Muhtarlığına bağlı olan Seyfiler Mahallesi 12 haneli az bir nüfusuyla varlığını devam ettirirken Taşçıahiler köyünde aile bulunmamaktadır.Köy tamamen kapatılmıştır.Seyfiler köyü mahalesinde ise ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi 2007 yılında Gölpazarı Kaymakamlığımızca sağlanmıştır.[Ptt]] santral binası vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır ancak personeli olmaması nedeniyle hizmet verilememektedir.Ayrıca Sağlık ocağının önceki dönemlerde diğer çevre köyleredehizmet verdiği bilinmektedir.Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz