Taşkuyucak Köyü Gölmarmara Manisa

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Gölmarmara Taşkuyucak Köyü - Taşkuyucak Köyü Hakkında - Taşkuyucak Köyü Tanıtımı - Taşkuyucak Köyü Resimleri

Köy Muhtarı: Mehmet ŞEN

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:
0 236 5261071

Cep Telefonu:
0 546 2327592

Coğrafya

Manisa iline 70 km, Gölmarmara ilçesine 17 km uzaklıktadır. Dağlık bir alanda kurulmuştur. Akhisar, Gördes, Gölmarmara, Salihli ilçelerinin hemen hemen tam ortasında yer almaktadır. Sınırları içerisinden Gördes Çayı geçmektedir. Marmara Gölü köyümüzden kuşbakışı görülebilmektedir.

Paylaşan:Oğuz Taştekin

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlı geçer. Donlu gün sayısı yıl içinde toplam 10 günü geçmez.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 - 750
2000 - 549


Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Geçim kaynağının temelini tütün tarımı oluşturur. Bölgenin en kaliteli tütünü burada yetişmektedir. Tütün'ün yanısıra zeytin, buğday, arpa, üzüm, susam, nohut, kavun, karpuz, domates, biber, fasulye, börülce, bamya yetişmektedir. Köyde daha çok küçük baş hayvancılık yapılmakta koyun ve kıl keçisi beslenmektedir.Arica köy cevresindeki ormanlarda yetişmekte olan mantar,kekik,yosun gibi ürünler köy halkının gecimine katkıda bulunmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı yoktur. Fakat sağlık evi vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net


Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz