tataristanda eğitim

  • Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

#1
Sponsorlu Bağlantılar
selam Allah AŞKINA acil cevap tataristanda eğitim nasil istediğin bölümü okuyabilirmisin..yasam sartları ..gecinme barınma vs..
 

SeLeN

Yönetici
Editör
#2
Eğitim

Eğitim Rusça ve Tatarca yapılmaktadır. İlk ve orta öğretimde Rusça ile Tatarca, yüksek öğrenimde ise Rusça kullanılır. Ülkede okuma-yazma bilmeyen yoktur. Ülkede 13 üniversitede, 70.000 öğrenci bulunmaktadır. Kazan Devlet Üniversitesi, Rusya Federasyonu'nun ikinci en eski üniversitesidir. Kazan Devlet Üniversitesi 1804'te kurulmuştur. Üniversiteye bağlı 17 fakülte vardır.
Tataristan'da büyük öneme sahip yükseköğrenim kurumları Kazan Devlet Üniversitesi, Kazan Devlet Tıp Üniversitesi, Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi, Kazan Devlet Teknik Üniversitesi, Kazan Devlet Finans ve Ekonomi Enstitüsü ve Rusya İslam Üniversitesi'dir. Bu üniversite ve enstitülerin hepsi Kazan'da yer alır.
 

K

Kayıtsız Üye

#3
cok tsk ederim selen lütfen size ulasabileceğim bir kaç sorum olacak duydugumdan beri tataristanda okumak istiyorum sizin görüşlerinizi alayım tıp okumak istiyorum hayal kırıklıgından korkuyorum...ortalama aylık harcama falan nasil şimdiden tsk