Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu Konya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu Hakkında - Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu Tanıtım - Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu Resimleri - Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu İletişim
Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu Konya Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuzun temeli 1996 yılında Tavşançalı Kasabası halkının katkılarıyla atılmıştır. İlkokul olarak hizmet vermesi için düşünüldüğünden temeli beş derslik olarak yapılmıştır. Okulumuz 2004 yılında tamamlanmıştır.

Okulumuz adını din ve tasavvuf kültürüyle yetişmiş hoşgörü ve insan sevgisinin en büyük temsilcisi olan Yunus EMRE’den(1240-1321) almıştır.

Yunus Emre İlköğretim Okulu 2004-2005 eğitim öğretim yılında, öğretmen olmadığı için geç açılmak zorunda kalmıştır. Öğrencilerimiz kasabamızdaki Atatürk İ.Ö.O. ve 100 Yıl İ.Ö.Okullarından mahalli sınırlara göre gelmişlerdir. Bu okullardan gelen 108 öğrenci ile okulumuz eğitim öğretime başlamıştır.

Okulumuzun bahçe düzenlenmesi, kasaba halkının katkıları ve belediyemiz tarafından yapılmıştır.( Bel. Bşk. Naci EKEN)

2004-2005 Eğitim öğretim yılı içinde Uzunkuyu İlköğretim Okul müdürü Cemal ŞEN, 15/08/2005 tarihinde Yunus Emre İlköğretim Okulunda müdür olarak göreve başlamıştır.

Okulumuzun bahçesine Abdullah ve Nevzat ÖZKAN kardeşler tarafından 2005 yılında şadırvan yapılmıştır. Aynı yıl müdür ve öğretmenler odası Ahmet SARIHAN tarafından iç döşemesi tamamlanmıştır.Okulumuz bahçesindeki su kuyusu ve hidrofon sistemi Ayşe HARMAN tarafından yaptırılmıştır.Depo ve kantinimiz okul aile birliği tarafından yaptırılmıştır.Okul müdürümüz Cemal ŞEN’in çabalarıyla Atatürk büstü yapılmış, okul bahçesinin ağaçlandırması tamamlanmıştır.Bel. Bşk. Naci EKEN tarafından okulumuza bando takımı hediye edilmiştir. Kulu Kaymakamı Ahmet CENGİZ tarafından sınıflara bireysel öğrenci dolapları yaptırılmıştır.( 23/10/2008)

Okul idaresi (Cemal ŞEN) okulumuza televizyon, fotokopi makinesi, projeksiyon , lazer yazıcı, Fen ve Teknoloji dersi seti, matematik dersi seti, sosyal bilgiler dersi seti Milli Eğitim Bakanlığı’ndan temin ederek okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin hizmetine sunulmuştur.(23/10/2006).

Mevcut dersliklerin yetersiz kalması sebebiyle ek derslik yapılması için ilgili yerlere başvuru yapılmıştır. Ek derslik yapımına okula- aile birliği ve okul idaresi tarafından 1Nisan 2008 yılında başlanmış, kasaba halkımızın ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla 30 Ağustos 2008 yılında dört yeni derslik yapılarak eğitim öğretime açılmıştır.

Okul idaresinin çabalarıyla okulumuz bilişim sınıfına 16 adet bilgisayar seti Ulaştırma Bakanlığı’ndan temin edilmiştir.

Okulumuz 1 bina ve 9 adet derslikten oluşmaktadır.Kullanılan yakıt türü kömürdür.

İlçe merkezi Kulu'ya 17 km , İl merkezimiz Konya'ya 136 km ve Ankara'ya da 127 km mesafededir.

Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / KULU
Adı: TAVŞANÇALI YUNUS EMRE İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: TAVŞANÇALI BELDESİ KULU/KONYA
Telefon Numarası: 3326547717
Faks Numarası: 3326547717
E-mail Adresi:
cemal_42_1959@hotmail.com
Web Adresi: -
http://www.yunusemreioo.com

Tavşançalı Yunus Emre İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız