Temel ihtiyaçlarımızı nasıl karşılarız?

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Sponsorlu Bağlantılar
lütfen temel ihtiyaçlarımızı nasıl karşılarız ın cevabını istiyorum

Temel İhtiyaçlar Yemek yemeden, su içmeden yaşayamayız . Tehlikelerden, soğuktan, sıcaktan korunmak için bir eve ihtiyacımız vardır. Çıplak gezemeyiz, giyinme ihtiyacı duyarız. Beslenme, barınma ve giyinme tüm insanların temel ihtiyaçlarındandır. Temel ihtiyaçlarımız karşılanmadığı zaman yaşantımızı sürdüremeyiz.

Temel ihtiyaçlarımız bunlarla sınırlı değildir . Okula giden bir öğrencinin kitap, defter, kalem, silgi, çanta gibi okul gereçleri de temel ihtiyaçlarıdır.

Sosyal İhtiyaçlar
Can, babasından kendisine bisiklet, Gül gitar, Samet ise ayakkabı almasını istiyor. Bu kişilerden hangisinin isteği daha önce yerine getirilmelidir?
Bu kişilerden Samet’in isteği daha önce yerine getirilmelidir. Çünkü Samet için ayakkabı istek değil, ihtiyaçtır. Ayakkabısı yırtılmış ya da küçülmüş olabilir. Yağmurlu havalarda yırtık ayakkabı giyerse ayakları ıslanıp hastalanır.. Oysa bisiklet ve gitar birer istektir. Bu istekler karşılanmasa da Can ve Gül’ün yaşamında güçlük çıkmaz.
Küçük ayakkabılar ayağını sıkıp yara açılmasına neden olur

İhtiyaçlar Karşılanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
İhtiyaçlarımızı karşılarken onları önem sırasına koymamız gerekir.. Her ailenin belli bir geliri vardır. İhtiyaçlarımızı satın alabilmek için yeterli paramızın olması gerekir. Paramız yeterli değilse borçlanabiliriz. O zaman da temel ihtiyaçlarımızı karşılayamayız.
İhtiyaçlarımızı önem sırasına koyarken de bütçemizi göz önünde bulundurmalıyız

Para ve Paranın Tarihi
Para, bir ürün ya da hizmetin değerini karşılayan devletçe bastırılan kâğıt ya da metalden yapılmış ödeme aracıdır. Para ilk kez Lidyalılar tarafından kullanılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temel İhtiyaçlarımız Nelerdir

Temel İhtiyaçlar Yemek yemeden, su içmeden yaşayamayız
. Tehlikelerden, soğuktan, sıcaktan korunmak için bir eve ihtiyacımız vardır. Çıplak gezemeyiz, giyinme ihtiyacı duyarız. Beslenme, barınma ve giyinme tüm insanların temel ihtiyaçlarındandır. Temel ihtiyaçlarımız karşılanmadığı zaman yaşantımızı sürdüremeyiz.

Temel ihtiyaçlarımız bunlarla sınırlı değildir
. Okula giden bir öğrencinin kitap, defter, kalem, silgi, çanta gibi okul gereçleri de temel ihtiyaçlarıdır.

Sosyal İhtiyaçlar

Can, babasından kendisine bisiklet, Gül gitar, Samet ise ayakkabı almasını istiyor. Bu kişilerden hangisinin isteği daha önce yerine getirilmelidir?
Bu kişilerden Samet’in isteği daha önce yerine getirilmelidir. Çünkü Samet için ayakkabı istek değil, ihtiyaçtır. Ayakkabısı yırtılmış ya da küçülmüş olabilir. Yağmurlu havalarda yırtık ayakkabı giyerse ayakları ıslanıp hastalanır.. Oysa bisiklet ve gitar birer istektir. Bu istekler karşılanmasa da Can ve Gül’ün yaşamında güçlük çıkmaz.
Küçük ayakkabılar ayağını sıkıp yara açılmasına neden olur

İhtiyaçlar Karşılanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İhtiyaçlarımızı karşılarken onları önem sırasına koymamız gerekir.. Her ailenin belli bir geliri vardır. İhtiyaçlarımızı satın alabilmek için yeterli paramızın olması gerekir. Paramız yeterli değilse borçlanabiliriz. O zaman da temel ihtiyaçlarımızı karşılayamayız.
İhtiyaçlarımızı önem sırasına koyarken de bütçemizi göz önünde bulundurmalıyız

Para ve Paranın Tarihi

Para, bir ürün ya da hizmetin değerini karşılayan devletçe bastırılan kâğıt ya da metalden yapılmış ödeme aracıdır. Para ilk kez Lidyalılar tarafından kullanılmıştır.

G

gerkmez adım

vallla bana tel alıncak bu benim için çok gerekli bir ihtiyaçtır tel olmadan güçlük çekiyorum

S

sevval

zorunlu ihtiyaçlarımızı parayla karşılarız... yazın bitsin doğru cevap o metinde zaten onu anlatmaya çalışıyor bu kadar basit bir şeyi nasıl anlayamazsınız yoksa niye orada paranın tarihinde bahsetsinki