Temporary Internet Files Klasörünün İçeriği Nasıl Silinir?

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Temporary Internet Files Klasörünün İçeriği Nasıl Silinir?

Temporary Internet Files (veya önbellek) klasöründe, hızlı görüntüleme amacıyla sabit diskinizde depolanan Web sayfası içeriği bulunmaktadır. Bu önbellek, Internet Explorer veya MSN Explorer'ın bir Web sayfasını görüntülerken her defasında sayfa içeriğinin tümünü karşıdan yüklemek yerine yalnızca sayfayı son ziyaret edişinizden sonra değişen içeriği yüklemesine olanak sağlar. Temporary Internet Files klasöründeki dosyaları silmek için, şu adımları izleyin:

1. Internet Explorer'dan ve Windows Gezgini'nin tüm örneklerinden çıkın.
2. Başlat'ı tıklatın, Denetim Masası'nı tıklatın ve sonra Internet Seçenekleri'ni çift tıklatın.
3. Genel sekmesinde, Temporary Internet Files altında Dosya Sil'i tıklatın.
4. Dosyaları Sil iletişim kutusunda, Tüm çevrimdışı içeriği sil onay kutusunu tıklatıp işaretleyin ve sonra Tamam'ı tıklatın.
5. Tamam'ı tıklatın.

Notlar
• Temporary Internet Files klasöründe önemli miktarda Web sayfası içeriği varsa, bu işlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir.
• Bir yönetici, Temporary Internet Files ayarlarınızı özelleştirebilir ve bu ayarları değiştirmenizi engelleyebilir (örneğin, Internet Seçenekleri iletişim kutusundan Genel sekmesini kaldırabilir). Internet Seçenekleri iletişim kutusuna veya Genel sekmesine erişemiyorsanız, daha fazla bilgi için yöneticinize başvurun.