Ten Rengine Göre Kıyafet Şeçimi - Hangi Renk Kıyafet Ten Renginize Gider ?

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ten Rengine GÖre Kıyafet Seçimi-Kıyafet Seçerken Nelere Dİkkat Edilmeli-Teninize Göre Kıyafet SeçimiKimimizin gardirobunda siyah renk agirliktayken, kimimiz canli renklerden vazgeçemeyiz. Bazi renkler bizi daha canli kilarken, kimi renkte soluk, sagliksiz dururuz. Bütün bunlar cilt ve ten rengine göre degisiyor.

Tekstil firmalari 'Renklerin hayatimiza etkisi' çalismalariyla müsterilere giymeleri gereken renkler konusunda bilgi veriyor.

Iste tene göre hangi renklerde kiyafet kullanilmasi gerektigini anlatan bir kaç kisa bilgi...


Esmerlerin rengi siyah ve beyaz Koyu renk saç ve gözlere sahip olan kisilerin renkleri arasinda siyah ve beyaz geliyor. Esmer tenli kisilere çok fazla koyu renk önerilmez. Mavi, turuncu, kirmizi, pembe ve altin sarisi renkler ise en çok onlara yakisir.


Kumrallar için mavi ve yesil. Kumrallara ise hiç kuskusuz en çok mavi ve yesil tonlari yakisir. Siyah ve beyaz ise uzak durmalari gereken renklerdir. Onlar yerine krem ve açik kahve tonlari tercih edebilirler.


Sarisinlar kirmizi ve lacivert Sarisinlar enerjilerini; lacivert, yesil, mavi, kirmizi ve beyaz renklerle ortaya çikartabilirler.


Kizillara bronz, bordo ve mor Bronz, kirmizi, bordo, kahverengi ve mor rengi rahatlikla kullanabilen kizillar, maviden ve siyahtan uzak durmali...