Tepeköy Köyü Çilimli Düzce

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Çilimli Tepeköy Köyü - Tepeköy Köyü Hakkında - Tepeköy Köyü Tanıtımı - Tepeköy Köyü Resimleri
Tarihi

Köyün adının nereden geldiği bilinmemektedir.

Köy halkı Balkan göçmeni olup balkan harbi döneminde göç etmiştir. Köyün 1 km. güneyinde bulunan Pırpır köyünde kurulmuştur. Daha sonra, sıtma hastalığından dolayı cocuk ölümleri olduğundan köy halkı bu günkü yerlerine ayrı bir köy kurmuşlardır.

Köy halkı, 93 Harbi döneminde, bugün Bulgaristan topraklarında bulunan ve Selanik eyaletine bağlı Burgaz ili Karnobat ilçesi "Kadı Köy" (Bey köy) köyünden gelmiştir.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi : Genellikle göçmen yemekleri vardır. naalaşı, katlama v.b yemekleri vardır.

Coğrafya

Düzce iline (güney Batı)14 km, Çilimli ilçesine(Batı) 3 km uzaklıktadır. Düzce Ovası ile Ormanın birleştiği noktada kurulmuştur. Yeşili ve tertemiz havası ile örmek bir köydür. bozulmamaış doğası ile ziyareti hak eden piknik için ideal bir köydür.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri

2000 407
1997 353

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net


Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz