Timar Köyü Hakkında Bilgi Pasinler Erzurum

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
timar köyü bilgileri - timar köyü tanıtım - timar köyü resimleri - timar köyü pasinlerTimar, Erzurum ilinin Pasinler ilçesine bağlı bir köydür.

Toplu katliama uğramış şehitlerimiz dozerle kazılarak valilik tarafından çıkarılmış görüntüler alınmış daha sonrada gelişi güzel terkedilmiştir bir anıt bile çok görülmüştür kazıda çıkarılan şehitlere ait özel eşyalar talan edilmiştir kuranı kerim bunların başında gelmektedir.murat EFE

Tarihi.

köydünyanin engüzel köylerinden biridir

Doğu Anadoluda kurulan ilk Türk Köylerindendir

kazi yapılması kesinlikle yasaktır


Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. Timar Köyü eski yerinden taşınmış eki köy alanı Demirdöven Barajı olarak sular altında kalmıştır. Timar Köyü Türk Kültürünü yaşayan ve geçmişte de Yaşatan Bir köydür. Tarihte Ermenilerin katliamına uğrayan köy yakılmış, yıkılmış insanlar katliama uğramıştır. Bununla ilgili herhangi bir çalışma yapılmamış, şehitlere bir anıt bile yapılmamıştır.
Düzenle Bu madde ya da bir kısmı, Vikipedi standartlarına uygun değildir ve bu nedenle düzenlenmesi gerekmektedir.
Maddeyi Vikipedi standartlarına uygun biçimde düzenleyip, geliştirerek Vikipedi'ye katkıda bulunabilirsiniz. NOT: Gerekli değişiklik yapılmadan bu şablon kaldırılmamalıdır.
Bu madde Mart 2008 tarihinden beri, düzenleme isteğiyle etiketlidir.


Coğrafya

Erzurum loo, Pasinler ilçesine 11 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir. su açısın oldukça cömerttir timar çayı bunlarında başında gelir
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 57
1997 53
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu yoktur. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


kaynak-vikipedi
özgür ansiklopedi

yerel.net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz