Tokullu Köyü Sungurlu Çorum

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Sungurlu Tokullu Köyü - Tokullu Köyü Hakkında - Tokullu Köyü Tanıtımı - Tokullu Köyü Resimleri

İlçe: SUNGURLU

İl: ÇORUM


Köy Muhtarı: SERVET YILMAZZOBU


Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Cep Telefonu:
0(536)3322263


Demografik Bilgiler:

Nüfusu:

2000
210

1997
244


İle Uzaklığı:
102 km

İlçeye Uzaklığı:
32 km

Rakım:
585 m


Coğrafya

Çorum iline 102 km, Sungurlu ilçesine 32 km uzaklıktadır. Köyümüzün arazisinin br bölümü çoraktır. Bu nedenle istenilen oranda tarım yapılamamaktadır. Buna rağman köyümüz tarım yapıla, bilen bir ova köyüdür.Köyümüzün iki km. yakınından delıce ırmağı geçer.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Tokullu köyünün iklimi yazları kurak ve sıcak kışları soğuk geçer geçim kaynağı tarımdır. Hayvancılk da yapılmaktadır.


Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Köyümüzün gençliği büyük şehirlere ekonomik sebeplerden dolayı göç. etmektedir.Ylın belirli aylarında tarlalarda çalışmak için köyümüze yardım amacıyla gelır ve geri dönerler. Bu nedenle köyümüzde ikamet eden nufus genelde yaşlı insanlardan oluşur.


Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


Kaynak : Vikipedi , YerelNet

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.