Topuktaki Mahmuz Gibi Çıkıntılar, Bir Tür Artrit Midir? - Ağrısı Nasıl Kesilebilir?

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Topuktaki Çıkıntılar Artrit midir,Ağrısı Nasıl Kesilebilir?Topuktaki mahmuz gibi çıkıntılar, bir tür artrit midir? Ağrısı nasıl kesilebilir?


Bu mahmuzlar, topuk kaslarının kirişlerinde biriken kalsiyumdan oluşur. Zedelenmekten korunmak için kauçuk süngerler ile iyice korunmazlarsa son derece ağrılı olabilirler. Bazı vakalarda ameliyat çok yararlıdır. Bu mahmuzlar bir artrit türü değildir.
Gündüzleri ayaklarda ve bacaklarda «iğnelenme» duygusu ve geceleri kaslarda kramplar yapan, nedir?Nedeni, arterlerdeki kan dolaşımında ortaya çıkan bir bozukluk olabilir. Bazen, uykudaki yatış biçimine bağlı olarak, kramplar olabilir, ki bu, dolaşım sorunlarının dışındadır. Bu kramplar ağrılı ve korkutucu olmakla birlikte, tıbbi yönden önemli değildir. Bazı doktorlar, gece kramplarını azaltmak ve ağrıları dindirmek için kinin tavsiye ederler. Birçok vakada bu, çok etkilidir.
Yanma duygusu, parestezi olarak bilinir ve ayaklarda solgunlukla birlikte görüldüğünde daha ciddidir. Kısa bir yürüyüşten sonra gelen bacak krampları, bu yanma duygularıyla birlikteyse, kesinlikle, temel nedenin araştırılmasını gerektirir. Özellikle gençlerde sigara ve yaşlılarda damar sertliği, bu tür kas kramplarının en sık rastlanan nedenleridir