Trabzonspor Bulut'ların üstünde

#1

Trabzonspor Bulut'ların üstünde konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
'Derbi canavarı' Trabzonspor, Avni Aker'de muhteşem taraftarının desteği ile çıktığı maçta Galatasaray'ı 2-0 yenerek tam...

Derbi canavarı' Trabzonspor, Avni Aker'de muhteşem taraftarının desteği ile çıktığı maçta Galatasaray'ı 2-0 yenerek tam 65 hafta sonra liderlik koltuğuna oturdu. Hagi ile yeni bir hava yakalayan Cimbom ise Trabzon'a kaybederek zirvenin tam 10 puan gerisinde kaldı. Büyük usta Şenol Güneş, rakibini kilitlemeye çalışan Hagi'ye teknik adamlık dersi verdi.

Ligde 5'te 5 yapan Trabzonspor'a galibiyeti getiren golleri 75'te ve 90+4'te Umut Bulut kaydetti. Umut'un attığı 2 golün de asistini yapan Engin Baytar galibiyette başrol oynadı. 2010'da hiçbir derbiyi kaybetmeyen (5 galibiyet, 2 beraberlik) Karadeniz Fırtınası, Avni Aker'de F.Bahçe ve Beşiktaş'tan sonra G.Saray'ı da devirerek taraftarına karnaval yaşattı.

67'de Burak'ın yerine oyuna giren Yattara, derbide tüm dengeleri bir anda Trabzonspor lehine çevirdi. Bu dakikadan sonra dalga dalga G.Saray'ın üzerine giden Karadeniz Fırtınası adeta bir TSunami'ye dönüştü. G.Saray adına 77'de Pino topu ıskaladı, 90'da İnsua'nın orta şut karışımı vuruşu direkten döndü. Trabzon, tam 21 yıl sonra 3 Büyükler'in üçünü de yendi.

Fotomaç