Travianda Askerler ve Özellikleri Bilgileri

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Travianda Askerler ve Özellikleri Bilgileri

Askerler
Askerlerim çoğalmadan ölüyor ve güçlü bir orduya sahip olamıyorum diyorsanız lütfen aşağıdaki yazıyı dikkatle okuyup uygulayın.

Birisi size düşman olduğunda yada sizi sürekli yağmaladığında siz bir şekilde asker üretmeye başladıysanız bu askerler birikemeden ölecektir. örneğin 50 piyade ile saldıran bir yağmacı size günde 1-2 kez saldırsa siz 10 piyade ürettebildiğinizde 50 piyade 10 piyadeyi silip süpürecektir.

peki nasıl olurda bu 10 piyadeyi kırdırmadan arttırabilirsiniz. Tabiki güçlü olup çarpışmayı kazanma ihtimali olana kadar savaşa girmeyerek.

Bu az bir askerinizi çarpışmaya sokmamak için şunları yapabilirsiniz.

Güvendiğiniz ve kendi köyünü savunabilecek güçte bir arkadaşınıza destek gönderip orada güvenle asker sayısı arttırabilirsiniz. Bu dediğim herkesin imkanı dahilinde olmayabilir. Herkesin yapabileceği bir önlem de şudur.

Bu yöntemi uygularken dikkatli olmayarak kendi askerlerinize zarar getirmeniz durumunda sorumluluk bize ait değildir.

öncelikli olarak yoğun saldırı alınan zamanlarda asker üretim emri vermeyin. Daha çok düşmanlarınızın online olmadığı zamanlarda asker üretimi yapın. siz asker üretirken düşmanınız çıkıp gelirse zamanlama yapmakla uğraşmak bazen asker kaybetmekle sonuçlanıyor.

5 asker üretim emrini verdiniz diyelim 50 dakika sonra askerler hazır olacağında. hemen online olup askerleri kendi online olmanıza göre bir yere desteğe gönderin. kendi online olma sürenize göre dediğim şudur. örneğin kralların köyüne desteğe gönderdiniz ve köye ulaşma zamanı 3 saat 20 dakika. bu durumda 3 saat 20 dakika sonra tekrar online olup destek ulaşır ulaşmaz birliği geri çekmelisiniz.

Böylece askerleriniz travian da iki köy arasında yaşayıp duracaklardır. ne desteğe gönderdiğiniz yerde ne de sizin köyünüzde olmayacaklar. iki köy arasında sizin küçük ordunuza hiçkimse saldıramayacaktır.

Eğer çok düşük nüfuslu bir oyuncu bulursanız muhtemelen oyunu bırakmıştır. O köye yağma saldırısı da yapabilirsiniz böylece askerler oraya ulaştığında otomatik olarak geri dönecektir.

Desteğe gönderdiğiniz yerin uzaklık yakınlığını askerleri kullanacağınız zamana göre seçebilirsiniz. Fakat eğer ki çok hızlı atlı birlikleri üretiyorsanız bu durumda desteğe gönderecek uzak bir yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu noktada bir tane de yavaş olan askerlerden (piyadelerden) bir tane üretin ve onu da hızlı askerlerle birlikte gönderin bu durumda destek birliği en yavaş askerin hızında yol alacaktır.

Destekteki askerleri geri çekerken hangi askerden kaçtane çekeceğinizi seçebiliyorsunuz. Bu özellikten faydalanarak yavaşları bir hızlı askerleri ise ayrı bir Askerleri Geri çek emriyle çekebilirsiniz. her iki geri dönüşte kendi hızında dönecektir.

Askerleri rasgele bir köye göndermek için haritayı kullanabilirsiniz.