Travianda Diplomasi nedir?, Nasıl Diplomatik Olunur?

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Travianda Diplomasi nedir?, Nasıl Diplomatik Olunur?

Savaş ve Barış;
Diplomasi nedir?, Diplomatik olmak nasıl?

Öncelikli olarak şunu söylemeliyim; Diplomasi yalvarmak değildir, Tehdit etmek hele hiç değildir. Karşının size saygısı yoksa, sizi önemsemiyorsa yapabileceğiniz şey onun içindeki ses ile iletişim kurmaya çalışmaktır. Siz her ne kadar saygın iseniz bile karşı sizi gücünüz kadar önemseyip saygı duyabilir. Bu sizin değil onun kusurudur.

İletişimde samimiyet, zekice yaklaşım ve akıllılık sonucu daha verimli kılacaktır. Saygıyı kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Bilmişlik, kibir, gurur, gevezelik diplomaside ters tepecek şeylerdir.

Bazen savaşmamak için sonuna kadar gayret sarfetmek şeklinde tezahür eder diplomasi.

Savaşmamak için gayret etmek neden önemlidir? Böylece düşman sayısını azaltırsın yada düşmanları zamana yayarsın. savaşılacak kişilerin sayısı aynı ana ne kadar çok denk gelirse o kadar kaybetme ihtimaliniz artacaktır.

Diplomasi travianda çoğunlukla mesajlaşma ile yapıldığından bu konuda bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum;

Eğer mesaj yazılan hesabın bir temsilcisi varsa ve siz mesaj yazarken hesaba girerse bu durumda ne olur?

Hesaba temsilci girildiğinde o an hesaptan dışarı atılırsınız ama siz mesaj yazarken bu atılmanın farkına varmassınız. Mesajı yazar bitirisiniz göndere bastığınızda Travian servera yazdıklarınız gider ama hesaba giriş yapmadığınızdan (temsilci girdiğinde atıldınız çünkü) mesaj gitmez ve yazdıklarınız da ekrandan kaybolur.

Bu nedenle size tavsiyem uzun bir mesaj yazdığınızda göndere tıklamadan önce hafızaya alınız. Hepsini fare ile seçip ctrl + ins tuşlarına basabilirsiniz yada sağ tıklayıp gelen menüden kopyalamayı seçebilirsiniz.

Diplomasi askeri güçle beslenmedikçe başarısızdır, yalvarmaktır. Koskoca birliğin dahi yokedebileceği düşman sayısı sınırlıdır; sınırlı olan bu yokedebilme gücünü israf etmemelidir.

Strateji ve taktik oyununda hep üstte kalmanın üç sırrı vardır diyebilirim; Varolanı hızlı bir şekilde arttırmak, Artanı ise korumak bununla birlikte gerektiğinde varolanı sonuna kadar harcayabilmek; ama bunları yaparken de diplomasiyi hep kullanmak.