Tüccar plasiyerlik nedir - Tüccar plasiyer nasıl olunur

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Plasiyer nedir,Tüccar plasiyer olmak için neler gerekli,Tüccar plasiyerlik para kazandırırmı,Tüccar plasiyer hakkında bilgiplasiyerlik : fransızca placier. dilimizde ticaret alanında "tellâl, simsar, aracı, temsilci, gezgin satıcı" gibi anlamlarda kullanılan bu kelime için kurulumuz, gezgin satıcı sözünün uygun bir karşılık olduğunda birleşmiştir.
örnek: oto ehliyetli, askerliğini yapmış 20-30 yaşları arasında konusunda tecrübeli gezgin satıcılar aranıyor.
Plasiyerler genellikle bağlı olduğu firmanın ürününü pazarlayan maaş ve primle çalışan elemanlardır.

Tüccar Plasiyerlik ise kişi kendi aracıyla çalışır.Anlaştığı firmanın şartları doğrultusunda kendine verilen bölgeye satış hakkı tüccar plasiyerlerindir.Masraf ve ürün karı tüccar plasiyere aittir.(Kısacası ;Bağlı olduğu firmadan malı alıp karıyla satmak)..Tüccar plasiyerin kazancı bağlı bulunduğu firma şartlarına ve iş gücüne ve ürün kalitesine göre değişir.

Tüccar plasiyer olmak için aranan şartlar genellikle şöyledir;

Tüccar plasiyerlik için firmaların aradığı başlıca şartlar Araç sahibi olan,teminat ve kefil verebilecek kişilerdir.Ayrıca Sürücü belgesine sahip ve kamyonet kullanabilmenizde şarttır.vergi mükellefide olmanız gerekiyor.Satış konusunda deneyimli ve askerliğini yapmış kişilerde firmalar tarafından tercih sebebidir.

Günümüzde özel ve üretici firmaların çoğalmasıyla plasiyer ve tüccar plasiyerlik en çok ihtiyaç duyulan meslek alanlarından biridir.