Türkiye'nin Tansiyonu Ölçüldü

#1

Türkiye'nin Tansiyonu Ölçüldü konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Türkiye'nin Tansiyonu Ölçüldü

türkiyedeki sağlık araştırmaları - sağlık bilgileri - türkiye sağlık projeleriVeriler Türkiye'de her üç erişkinden birisinin hipertansiyonu olduğunu gösterirken, tansiyonunu hayatı boyunca hiç ölçtürmemiş olan vatandaşların oranı yaklaşık yüzde 32 civarında olduğu tespit edildi. Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği, proje ile hipertansiyonun farkındalığını artırmayı amaçlıyor.

Boehringer Ingelheim, bugüne dek 70 bin kişinin tansiyonunun ölçüldüğü Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği tarafından yürütülen Türkiye’nin Tansiyonunu Ölçüyoruz projesini 2010 yılında Ana Sponsor olarak desteklemeye devam ediyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye’nin Tansiyonunu Ölçüyoruz projesinin durakları Sivas, Kocaeli, Eskişehir ve İstanbul olacak. Tansiyon tırı 11 Mayıs tarihinde Sivas’tan yola çıkarak 17 Mayıs tarihinde İstanbul’a varacak. Tansiyon tırı ile gidilecek şehirlerde ölçümler yapılacak, bilgilendirme broşürleri dağıtılarak hekim ölçüm yaptıran herkese bilgi hastalık hakkında verilecek.