Üçbudak Köyü Karakoçan Elazığ

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Üçbudak Köyü Karakoçan-Üçbudak Köyü Tanıtımı - Üçbudak Köyü Hakkında -Üçbudak Köyü ResimleriÜçbudak, Elazığ ilinin Karakoçan ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe: KARAKOÇAN - İl: ELAZIĞ

Muhtarlık Erişim Bilgileri:Bilgi yok

Demografik Bilgiler:

İle Uzaklığı: 118 km

İlçeye Uzaklığı: 14 km

Rakım: 1190 m

Kültür
Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. köyün geleneklerini şöyle sıralayabiliriz. tam bir doğu otantiği içinde insanların kardeşçe ve barış içerisinde yaşamlarını sürdürdükleri küçük ama bir okadarda yaşayanların kocaman ve sevgi dolu kalpleri gibi büyük bir köydür. yaşayanlar sıcak kalpli misafir perver sevecen güler yüzlüdürler.Çok ufak şeylerden koçaman mutluluklar çıkartabilecek kadar kanaatkardırlar.köyde yaşamaya çalışanlar çok zor şartlarla karşı karşıyadırlar bunun en büyük sebebi işsizlikle birlikte tarım ve hayvancılığın günümüz ekonomi şartları karşısında bitmesidir.hükümetlerin izledikleri yanlış ekonomi politikaları ve kahrederek seyrettiğimiz dışa bağımlılık politikaları sayesinde şu an köylerimiz büyük kentlere göç etmek zorunda bırakılmış vede buna devam edilmektedir. bu sebeple biz TÜRKİYE CUMHURİYETİ olarak köyümüzü unutmuş bulunmaktayız.Buna rağmen sıkısıkıya toprağına sarılmış köylümüz halen kucaklarını açmış bizleri beklemektedirler o küçük yerleşim yerinde kocaman sorunlarla boğuşan emektar vede cefakar köylümüz yaşam savaşı vermelerine karşın yine de gelenek göreneklerinden kopmadan yaşamlarını idame etmektedirler.

Coğrafya
Elazığ iline 118 km, Karakoçan ilçesine 14 km uzaklıktadır.

İklim
Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri

2000 42
1997 36

Ekonomi
Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.ancak geçen zaman içinde hayvancılık yapılamaz olmustur tarım ise sadece geçimlik düzeyde yapılmaktadır,işsizlik yüzünden ayrıca gelecek kaygısı sebebiyle köyde genç nüfus yok denecek sevıyededır buda köylü nüfusu yaşlı kılmakta ve tarım ile hayvancılıgın yapılamamasını desteklemektedir.

Altyapı bilgileri
Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak:Vikipedi Özgür Ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net


Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz