Uğurlu İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Akçaabat Uğurlu İlköğretim Okulu - Uğurlu İlköğretim Okulu Hakkında - Uğurlu İlköğretim Okulu Tanıtımı - Uğurlu İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Uğurlu İlköğretim Okulu ResimleriUğurlu İlköğretim Okulu Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Uğurlu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Uğurlu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Uğurlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Uğurlu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: TRABZON / AKÇAABAT
Adı: UĞURLU İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: DERCİK BELDESİ UĞURLU MAHALLESİ 61170
Telefon Numarası: 4622494023

Okulumuz,Akçaabat İlçesi,Derecik Beldesi,Uğurlu Mahallesi'nde bulunmaktadır.İlçe merkezine 13 kilometre,Trabzon'a ise 14 kilometre uzaklıktadır.Okulumuz 12 personelle 136 öğrenciye hizmet vermekte olup,anasınıfı ile birlikte 9 şubeden oluşmaktadır.
Okulumuz eğitim-öğretime ilk defa 1953 yılında geçici binasında hizmete başlamış,1956 yılında iki derslikli bina olarak inşa edilmiştir.1982 yılında eski bina yıkılarak yerine dört derslikli ve idare odası olan yeni bir okul binası inşa edilmiştir.1994 yılında aynı binanın üzerine bir kat daha atılmış ek olarak dört derslik ilave edilmiştir.
Halen okulumuzda 3 branş öğretmeni,5 sınıf öğretmeni ve 2 yardımcı personel kadrolu olarak görev almaktadır.
Bina Durumu:Halen mevcut 9 Derslik ,1 Müdür Odası,1 Müdür Yardımcısı Odası,1 Bilişim Teknolojileri Sınıfı(15+1 Bilgisayar),Kütüphane,Araç Odası ,Kantin ve Kalorifer dairesi bulunmaktadır.
Okulumuzda normal eğitim yapılmakta olup,90 metrakarelik bir bahçeye sahiptir.Her yıl ortalama 15-20 civarında öğrenci mezun olmaktadır.Öğrencilerimizin %95 bir kısmı lise eğitimine devam etmektedir.Bu öğrencilerimizden bir kısmı Anadolu Liselerine devam ederken bir kısmı da genel Liselere ve Meslek Liselerine devam etmektedir.

Kurumun Misyonu :

BİZLER; Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak,onların bilgili,becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelrine fırsat tanımak onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak,araştıran, sorgulayan ve bilgileri özümseyen bireyler yetiştirmek için varız.


Kurumun Vizyonu:

İSTİYORUZ Kİ *Okulumuz, temel ihtiyaç kabul edilsin. *Okulumuzda her veli,her öğrencisine ,öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin. *Okulumuzda hem öğretenler,hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine yardımcı olmanın önemine inansın. *Okulumuzda çalışanlar gerekenleri yaparken,kendilerinden emin olsunlar. *Okulumuzda herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.http://www.ugurluio.k12.tr/