Unilever-İş İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Çorlu Unilever-İş İlköğretim Okulu Hakkında - Unilever-İş İlköğretim Okulu Tanıtımı - Unilever-İş İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Unilever-İş İlköğretim Okulu Resimleri
Unilever-İş İlköğretim Okulu ekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Unilever-lş İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Unilever-lş İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Unilever-lş İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Unilever-lş İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: TEKİRDAĞ / ÇORLU
Adı: UNİLEVER-LŞ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: MUHİTTİN MAH. AHMET PRİŞTİNA CAD. NO:1

Telefon Numarası: 2826511677
Faks Numarası: 2826510545


OKULUMUZUN TARİHÇESİ


1970'li yıllarda okulumuzun semti, bağlık durumunda idi. Subay
Lojmanlarının bu mevki ye yakın oluşu, aynı zamanda çevrenin okula olan büyük ihtiyacı nedeni ile bağlık mevkii istimlak edilerek okul yapılması uygun görülmüştür.

Okulumuz 1973 yılında Emek ilkokulu adı ile eğitim ve öğretime açılmıştır. Okulun yapımı için gerekli para Subay ve Astsubay eşlerinin düzenlediği çaylarda, yaptıkları kermes satışlarından ve sivil halkın da katkılarıyla sağlanmıştır. Fethi ESENER Paşa'nın Eşi Nabahat ESENER Hanımefendi bu çayların düzenlenmesinde önderlik etmiştir.

Okul taban ve duvarları parçalar halinde fabrikalarda parsellenerek, prefabrik bir bina olarak inşa edilmiştir. İlk bakışta baraka görünümündeydi. Aynı okul bahçesinde Ünilever-Iş A.ş. 1989 yılında şimdiki binayı yaparak Milli Eğitim'e bağışladı. Yeni yapılan okul 1989-1990 Öğretim yılında ilköğretim okuluna dönüştürüldü.


MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizin kendine özgü niteliklerle; yaşamdaki değişimleri kolayca karşılayabilecek donanımlara sahip olmalarını sağlamak.

Ulusal ve evrensel değerleri, birikimleri kavrayan ve onlara katkıda bulunan, bilimsel gelişmelere açık, insanlığa hizmet edecek bireyler yetiştirmek.

İyi bir eğitim ile öğrenciler arasındaki bütünleşmeyi gerçekleştirmekle birlikte; farklılıkların bilincinde olan, demokratik toplum düzenini benimseyen, kendisine güvenen, çevresine saygılı, hoşgörülü ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek.

Okul-aile-öğrenci işbirliği ile eğitim ve öğretim alanında yapılacak olan bütün çalışmalarda çocuklarımıza maddi ve manevi destek vererek vatanına ve milletine vefalı insanlar yetiştirmek.VİZYONUMUZ

Biz her çocuğun içinde, onun özgür, çok yönlü bir birey olarak yetişmesini sağlayacak değerler olsun istiyoruz.

Öğrencilerimize vatanına, milletine ve insanlığa yararlı olacak kişilik özellikleri kazandırılsın.

Toplumun mutluluğunun sağlanması için de “Öğrencilerimizin ruh sağlığını korumaya öncelik vererek aynı iklim ve kültür içinde eğitilmesi” ilkesi verilsin.

Okulumuzda, çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.

Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız


webrehberi.biz